reklama

V Evropě na výluce nejvíc vydělalo Kladno, KHL a extraliga

Podívejte se, které hvězdy zamířily ze zámoří do KHL. Podívejte se, které hvězdy zamířily ze zámoří do KHL. Foto: Reuters
Výluka NHL vyslala do Evropy již téměř sedm desítek hokejistů. Nejvíc na tomto exodu vydělaly Kladno, extraliga a KHL.

Praha - Už téměř sedm desítek hokejistů z NHL si našlo během výluky nové zaměstnavatele v Evropě.

A zdá se, že extraliga je pro ně vedle KHL jasnou volbou.

Ovšem zatímco Kontinentální liga láká především ruské hráče a ty, kteří si chtějí při výluce přivydělat, do extraligy míří hlavně patrioti.

Ze sedmnácti hokejistů, kteří českou nejvyšší soutěž posílili, totiž jen dva pocházejí z jiné země - brankář Tuukka Rask, jenž posílí Plzeň, a Andrew Ference, který se vrací do Českých Budějovic, kde působil již při minulé výluce.

Ostatní soutěže? Lákají ještě Švýcaři

Krom KHL, kterou si zahraje 22 hokejistů (povětšinou jde o Rusy a hokejisty, které míří do "národních" týmů z jiných zemí, jež jsou v KHL zastoupeny), jsou atraktivní destinací ještě švýcarské kluby.

Ty posilují krom domácích hokejistů hlavně Kanaďané. Celkem do horské země zamířilo čtrnáct hokejistů v čele s Joe Thorntonem, Jasonem Spezzou a Rickem Nashem.

Do Švédska kvůli nejprve zavedenému a poté zrušenému zákazu posil odešli jen tři hráči, do Finska pět a do Německa tři.

Na Slovensko si pak kromě Lubomíra Višňovského ve Slovanu Bratislava (KHL) našel cestu už jen Tomáš Tatar (Piešťany).

Není bez zajímavosti, že hned pět hráčů zamířilo do druholigových soutěží - v čele s ruským fantómem Alexandrem Sjominem, jenž si bez nároku na odměnu zahraje za Sokol Krasnojarsk.

Nejvíce posílilo Kladno

Vůbec nejvíce posil ulovilo v zámoří Kladno. Tradiční líheň šikovných hokejistů po letech opět posílili Tomáš Kaberle, Jiří Tlustý, marek Židlický, Tomáš Plekanec a samozřejmě majitel klubu Jaromír Jágr.

Hned několik týmů pak ulovilo po třech posilách - například Metallurg Magnitogorsk krom Jevgenije Malkina přivedl ještě Sergeje Gončara a Nikolaje Kuljomina, triem Dacjuk-Bryzgalov-Grabovskij se zase může pochlubit CSKA Moskva a za Petrohrad si zahrají Kovalčuk s Tarasenkem a Bobrovským.

Nejvíc hráčů uvolnil Montreal

Naopak týmem, který do Evropy vyslal nejvíce hráčů, je Montreal Canadiens.

Krom Tomáše Plekance a Tomáše Kaberleho zamířili na Starý kontinent ještě Raphael Diaz (Zug), Max Pacioretty (Ambri-Piotta) a Yannick Webber (Servette Ženeva).

Po čtyřech hráčích pak uvolnily Detroit (například Jakub Kindl a Pavel Dacjuk), Philadelphia (Například Jakub Voráček a Wayne Simmonds), Edmonton (např. Ladislav Šmíd a Aleš Hemský) a St. Louis (například Vladimír Sobotka a Roman Polák).

reklama