reklama

V extralize končí nejlepší rozhodčí. Jeřábek chce pískat KHL

Antonín Jeřábek se chce jako rozhodčí posunout dál. V příští sezoně bude řídit zápasy Kontinentální hokejové ligy. Antonín Jeřábek se chce jako rozhodčí posunout dál. V příští sezoně bude řídit zápasy Kontinentální hokejové ligy. autor: ČTK
Rozhodčí Antonín Jeřábek nepodepsal v Česku smlouvu na příští sezonu a čeká, až se ozvou Rusové. Od září by měl totiž pískat v Kontinentální lize.

Praha - Hokejovou extraligu v létě s největší pravděpodobností opustí nejlepší český rozhodčí. Antonín Jeřábek čeká na smlouvu z Ruska a míří do Kontinentální hokejové ligy.

"Nepodepsal jsem v extralize smlouvu na novou sezonu a čekám na nabídku z Ruska," potvrdil internetovému deníku Aktuálně.cz sám Jeřábek. S tím, že by Jeřábek v Česku zůstal, moc nepočítají ani zástupci hokejového svazu.

O tom, že Jeřábek nabídku z Ruska dostane, totiž v tuhle chvíli není moc pochyb. Rusové o něj měli zájem už před dvěma lety a od té doby se na půdě ČSLH na jeho uvolnění ptají každé léto.

Jeřábek je s KHL v kontaktu a svaz s odchodem souhlasí

"Nebudu zastírat, že nejsem s lidmi z KHL v kontaktu," naznačil Jeřábek, že o skutečném zájmu z Moskvy tuší i letos. "Po dvou letech mám teď navíc ze strany ČSLH dovoleno do KHL odejít," doplnil.

"To je pravda. Když se Rusové ozvali poprvé, domluvili jsme se s panem Jeřábkem, aby v Česku zůstal do olympiády v Soči a po ní ho uvolníme. Tuhle dohodu teď dodržíme," potvrdil Aktuálně.cz šéf českých rozhodčích Pavel Halas.

"Udělali jsme tehdy kompromis, který dodržíme. Pan Jeřábek u nás dostal během těch dvou let hodně prostoru, vypracoval se mezi nejlepší rozhodčí. Má za sebou tři skvělé mistrovství světa i účast na olympijských hrách. Že je o něm zájem z Ruska, je výborná reklama pro český hokej," dodal Halas s tím, že teď nechává vše pouze na vedení KHL. 

"Je to jen na nich, jestli ho zařadí na listinu rozhodčích pro příští sezonu. My už počítáme s tím, že Jeřábka pro další ročník extraligy nemusíme mít k dispozici," řekl šéf sudích. 

Smlouva by se měla podepsat do konce července

Pokud by se Jeřábek skutečně upsal KHL, pískat zároveň i zápasy v extralize nepřichází v úvahu. 

"Mělo by se to vyřešit do konce července, abych stihl v KHL předsezónní kemp rozhodčích a tam by se nejspíš i podepsala smlouva," vysvětluje arbitr, ale jedním dechem dodává, že to raději ještě nechce zakřiknout. Protože konkrétní nabídku kontraktu na stole ještě neviděl.

"Ani nevím, jestli bych v Rusku musel bydlet, nebo by se to dalo řešit formou cestování. Nemám zatím ani představy o finanční stránce, ale ta mě tolik nezajímá. Kontinentální hokejovou ligu vnímám jako nejlepší v Evropě a tohle je další krok v mé kariéře," řekl Jeřábek.

Řídil dvě finále mistrovství světa, naštval Lotyše

V roce 2012 a 2013 Jeřábek pískal finále mistrovství světa, v letošní sezoně řídil zápasy na olympiádě v Soči a pískal také na šampionátu v Minsku, kde v zápase Bělorusko - Lotyšsko neuznal v power play pro postavení hráče v brankovišti vyrovnávací gól Lotyšům a ti pak nepostoupili do vyřazovacích bojů. 

"Bez urážky k Bělorusku, ale myslím si, že si měl alespoň zavolat na video. Asi spěchal po zápase do baru. Myslím si, že tady po něm pravděpodobně pojmenují ulici," zlobil se na Jeřábka tehdy kouč Lotyšů Ted Nolan.

Celý moment si můžete připomenout ZDE.

Jeřábek má ale i s odstupem času jasno: "Ten gól bych jednoznačně neuznal ani teď," říká s odstupem jednoho měsíce. 

Za správné posouzení sporného momentu ho poté mimo jiné pochválila i Mezinárodní hokejová federace IIHF

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama