reklama

V Hradci končí rekordman Ptáček i útočník Marha

Mountfield HK se po sezoně loučí s řadou zkušených hráčů Mountfield HK se po sezoně loučí s řadou zkušených hráčů autor: CPA Eduard Erben
Za hokejový Hradec Králové už nebudou nastupovat rekordman v počtu extraligových startů František Ptáček, zkušený útočník Josef Marha a další hráči.

Hradec Králové - Za hokejový Hradec Králové už nebudou nastupovat rekordman v počtu extraligových startů František Ptáček či zkušený útočník Josef Marha. Vedení klubu s nimi neprodloužilo smlouvy.

Ze stejného důvodu v týmu končí i další útočníci Martin Podlešák, Lukáš Květoň a Michal Švihálek.

Nový dvouletý kontrakt s klubem podepsali útočníci Tomáš Pospíšil a David Švagrovský, roční smlouvu s opcí klub uzavřel s mladým obráncem Stanislavem Dietzem.

Devětatřicetiletý Ptáček hrál za klub, který se před sezonou přestěhoval z Českých Budějovic, pět let. Předtím nastupoval za pražskou Spartu, s níž získal čtyři tituly. V nejvyšší soutěži absolvoval 1140 zápasů.

Sedmatřicetiletý Marha přišel do Hradce Králové loni v listopadu poté, co skončil v Pardubicích. Předtím strávil dvanáct let v Davosu. V Hradci hokejově vyrůstal.

Hradec skončil v základní části extraligy pátý, ve čtvrtfinále play off vypadl se Zlínem po prohře 2:4 na zápasy.

reklama