reklama

V NHL toho nejvíc nalétají Hertl a spol.: přes 81 000 km

Tomáš Hertl si jako hráč San Jose v nové sezoně NHL pořádně zalétá. Tomáš Hertl si jako hráč San Jose v nové sezoně NHL pořádně zalétá. autor: Reuters
Hokejisté San Jose Sharks uletí v sezoně 2015-16 na cestách za venkovními zápasy přes 81 000 kilometrů.

New York - Hokejisté San Jose budou největšími cestovateli v nadcházející sezoně NHL. Tomáš Hertl a jeho spoluhráči nalétají za venkovními zápasy přes 81 000 kilometrů. Spočítal to kanadský expert Dirg Hoag na blogu Forechec.

Třicítka celků  odehraje v ročníku 2015-16 celkem 1230 zápasů základní části, k nimž hráči a realizační týmy nalétají dohromady astronomických milion a 931 tisíc kilometrů. Jen pro představu, to je víc než pětinásobek vzdálenosti Země od  Měsíce.

Ve výšce přes devět kilometrů nad Severní Amerikou stráví hvězdy NHL, obvykle nad ránem, přes 2 500 hodin.

San Jose bude cestovat víc, než jakýkoliv tým v uplynulé sezoně. To držela rekord Arizona s 80 157 km.

Naopak nejméně se nacestuje Detroit, "Rudá Křídla" čeká ve vzduchu necelých 54 000 km. Stinnou stránkou je fakt, že detroitský tým čeká druhé nejdelší série utkání hraných venku z všech týmu v příštím ročníku NHL. Na "tripu" bude celých 17 dní, ještě o den déle bude trvat nejdelší "šňůra" Columbusu.

Základní část NHL startuje 7. října a končí 9. dubna. V tradičním klání Winter Classic po širým nebem se na Nový rok 2016 ve Foxborough ve státu Massachusetts střetnou "domácí" Boston s Montrealem.

reklama