reklama

V pátek se znovu rozeběhnou jednání, NHL chce skončit výluku

Donald Fehr, prezident hráčských odborů NHLPA Donald Fehr, prezident hráčských odborů NHLPA autor: Reuters
Jednání o nové kolektivní smlouvě mezi hráčskou asociací a vedením začnou v Torontu znovu v pátek. Zástupce zámořské ligy Bill Daly doufá, že sezona začne navzdory výluce podle plánů.

Toronto - Zástupci NHL a hráčské asociace NHLPA se znovu sejdou v pátek, aby pokračovali v jednání o nové kolektivní smlouvě.

Zástupce komisionáře zámořské ligy Bill Daly stále doufá, že sezona navzdory současné výluce začne podle plánu 11. října.

Oba tábory vedly naposledy formální jednání 12. září, tři dny předtím, než vypršela kolektivní smlouva mezi majiteli klubů a hokejisty a začala výluka.

Vedení soutěže zatím zrušilo přípravná utkání, která se měla hrát tento týden.

Nechceme přijít o žádný zápas

"Jsme stoprocentně soustředění na to, abychom nepřišli ani o jeden zápas základní části, a snad toho dosáhneme," uvedl pro web NHL.com Daly.

"Samozřejmě, pokud se máme dohodnout, musíme znovu začít jednat," dodal zástupce komisionáře NHL Garyho Bettmana.

Podle agentury AP se Daly s členem vedení NHLPA Stevem Fehrem dnes v Torontu dohodli, že se sejdou v pátek. Zatím není jasné kde.

Do Evropy už míří i borci ze zámoří

Jádrem sporu mezi majiteli klubů a hráči je zejména rozdělování výnosů z ligy, které například v minulé sezoně činily 3,3 miliardy dolarů.

Majitelé chtějí snížit podíl hráčů ze současných 57 procent na 49 a časem až na 47, zatímco návrh NHLPA nabízel postupný pokles z 54,3 procenta na 52,7.

Kvůli výluce zamířila velká část evropských hokejistů zpět do svých mateřských soutěží či jiných lig v Evropě, postupně se k nim začínají připojovat i zámořští hokejisté.

reklama