V play-out je rozhodnuto: Baráž si zahraje Boleslav

yac
17. 3. 2009 20:16
Ml. Boleslav - Č. Budějovice 1:2

Mladá Boleslav - Dvě kola před koncem play-out hokejové Extraligy je rozhodnuto. Baráž proti nejlepšímu celku první ligy si zahraje Mladá Boleslav.

Ta totiž v klíčovém utkání doma podlehla Českým Budějovicím 1:2 a ztratila tak veškeré naděje na přímou záchranu v Extralize.

Nejbližímu konkurentovi, znojemským "Orlům", se totiž podařilo zvítězit na ledě Kladna v prodloužení a již nemohou být Mladou Boleslaví předstiženi.

Nejhorší tým základní části v utkání díky gólu Nouzy z páté minuty vedl, avšak ještě v první třetině dokázal srovnat Huml. Rozdílovou branku nakonec vstřelil minutu před koncem druhé části Gulaš.

Boleslav se sice ve třetí třetině pokoušela o tlak, ale nepomohla jí ani závěrečná power-play.

Může tak čekat na svého soka v baráži o Extraligu, který vzejde z prvoligového duelu Ústí nad Labem - Kometa Brno.

Znojmo, které mělo před dnešním zápasem před Boleslaví náskok pouhých pěti bodů, sehrálo na Kladně vyrovnaný zápas, který nakonec rozhodla Svobodova teč střely Radima Bičánka ze 63. minuty zápasu.

Minitabulka (po 10 ze 12 kol play-out)

České Budějovice 86
Kladno 83
Znojmo 81
Mladá Boleslav 74

10. kolo skupiny o udržení hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - Mountfield České Budějovice 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Nouza (J. Novák, R. Král) - 12. Huml (M. Hudec, Melichárek), 39. Gulaš (Šimánek, Melichárek). Rozhodčí: Turčan, Šindler - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 2500.

Mladá Boleslav: Schwarz - J. Novák, Kočí, J. Moravec, Zíb, Mocek, R. Bauer, od 23. navíc Čížek - Nouza, R. Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, Důras - Padělek, D. Vrbata, Benda - R. Pšurný, od 23. navíc Kazionov, T. Sýkora. Trenéři: Šindel, Šejba a Gudas.

České Budějovice: Turek - Mucha, Gřegořek, Ptáček, Macháček, Sičák, Frolo, L. Poživil - Hřebejk, Vak, Veselý - M. Hudec, Huml, Melichárek - Šimánek, Gulaš, Kotrla - Horák, Mertl, Bílek. Trenéři: Tlačil, Kupka a Gula.

Geus Okna Kladno - Znojemští Orli 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Trončinský (Kalla), 43. Stieler - 23. Svoboda (Bičánek), 46. Rýgl (Vyrůbalík), 63. Svoboda (Bičánek). Rozhodčí: Minář, Jeřábek - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 1705.

Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Hořava, Šmach, Trončinský, V. Kameš - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Čurilla, F. Mrázek, Kuchler - Horna, Kalla, Frolík - T. Polanský, Stieler, Eberle. Trenéři: Müller a Kasík.

Znojmo: Trvaj - Rýgl, Mojžíš, J. Mrázek, Bičánek, Švrček, Vyrůbalík, Tesařík, Chvátal - Erat, Dopita, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - M. Růžička, Davídek, Haman - Kucharczyk, Čachotský, Sajdl. Trenéři: Rulík a Baďouček.