V posledních přípravných zápasech před startem NHL skóroval Jaškin, Šimek má první bod

2. 10. 2017 9:13
V noci na pondělí byly v zámoří sehrány poslední přípravné zápasy před čtvrtečním startem nové sezony NHL. Bodově se v nich prosadili tři Češi.
Dmitrij Jaškin
Dmitrij Jaškin | Foto: Reuters

New York - V posledních přípravných zápasech před startem nového ročníku NHL se bodově prosadili tři čeští hokejisté. Útočník Dmitrij Jaškin ze St. Louis skóroval, ale jeho tým podlehl doma Washingtonu 3:4. První bod v dresu San Jose si připsal obránce Radim Šimek a pomohl asistencí k výhře ve Vegas 5:3. Jakub Voráček zaznamenal rovněž přihrávku při prohře Philadelphie s New York Islanders 2:5.

Svou druhou brankou v přípravě Jaškin v 26. minutě strhl vedení Blues nad Washingtonem na 2:1. Capitals o dvě minuty později vyrovnali. St. Louis opět odskočilo do jednobrankového vedení, ale Washington v poslední části dvěma brankami otočil utkání a zvítězil 4:3.

Čtyřiadvacetiletý Jaškin si ze zápasu odnesl minusový bod, stejně jako jeho spoluhráč Vladimír Sobotka a v týmu Capitals Jakub Vrána, kteří nebodovali. Brankář Washingtonu Braden Holtby ve čtvrtém přípravném duelu ukořistil první výhru.

Philadelphia doma nestačila na New York Islanders. Voráček se podílel v 47. minutě v přesilové hře na brance Waynea Simmondse na 2:4, ale statistiku plus/minus si pohoršil o záporný bod. Dva minusové body si v dresu Flyers připsal obránce Radko Gudas.

Šimek, který v květnu uzavřel se San Jose roční kontrakt jako nedraftovaný volný hráč, se v 18. minutě podílel v oslabení na vyrovnávací trefě Marcuse Sörensena na 1:1. Z vlastního obranného pásma vyhodil puk o mantinel, ten se ve středním pásmu dostal k švédskému útočníkovi, jenž po samostatném úniku skóroval.

Sharks si z ledu nováčka Vegas odvezli výhru 5:3. Mimo sestavu San Jose zůstal Tomáš Hertl, stejně jako Tomáš Hyka na straně nevadského celku. Za něj nastoupil Tomáš Nosek, ale nebodoval.

Přípravné zápasy před NHL:

St. Louis - Washington 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Branky: 12. Megan, 26. Jaškin, 34. B. Schenn - 9. T. Wilson, 28. Smith-Pelly, 44. J. Carlson, 56. B. Connolly.

Philadelphia - NY Islanders 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky: 3. M. Raffl, 47. Simmonds (Voráček) - 24. a 41. Beauvillier, 14. Seidenberg, 23. A. Lee, 60. S. Bernier.

Vegas - San Jose 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Branky: 9. Haula, 31. D. Perron, 36. C. Miller - 18. Sörensen (Šimek), 25. Tierney, 29. Goodrow, 51. DeSimone, 60. J. Ward.