reklama

V příští sezoně NHL se bude hrát šest zápasů pod širým nebem

Takto se v předminulé sezoně představil v zápase proti NY Rangers představil pod širým nebem tehdejší útočník Flyers Jaromír Jágr. Takto se v předminulé sezoně představil v zápase proti NY Rangers představil pod širým nebem tehdejší útočník Flyers Jaromír Jágr. autor: Reuters
Vedení NHL potvrdilo již šestý duel pod širým nebem, který se během příští sezony slavné hokejové soutěže odehraje. Ve Vancouveru se 2. března uskuteční kanadské derby mezi domácími Canucks a Ottawou.

New York - Vedení NHL potvrdilo již šestý duel pod širým nebem, který se během příští sezony slavné hokejové soutěže odehraje. Ve Vancouveru se 2. března uskuteční kanadské derby mezi domácími Canucks a Ottawou.

Liga tak potvrzuje svoji snahu přilákat zpět dosavadní i nové diváky po výluce v minulém ročníku, která zkrátila základní část z obvyklých 82 zápasů jednotlivých týmů jen na 48 duelů.

Canucks mají zatahovací střechu

Vancouver se má stát prvním týmem NHL, který uspořádá duel pod širým nebem v prostředí, které má k dispozici zatahovací střechu.

Duel naplánoval do BC Place, víceúčelového stadionu, kde se konalo například slavnostní zahájení olympijských her před třemi lety. Pro utkání amerického fotbalu má BC Place kapacitu přes 54 tisíc diváků.

"Na pozadí jednoho z nejúžasnějších stadionů na světě a zároveň v jednom z nejhezčích měst bude NHL Heritage Classic 2014 v BC Place ve Vancouveru vyznamenáním tradice hokeje v Kanadě," uvedl v prohlášení šéf NHL Gary Bettman.

"Canucks a Senators se díky své soutěživosti a také zábavě postarají o mimořádné vzpomínky pro hokejové fanoušky," dodal.

Winter Classic pro Detroit a Toronto

Sérii šesti utkání pod širým nebem v příštím ročníku NHL odstartují hráči Detroitu a Toronta, které čeká duel označovaný jako Winter Classic, a to hned v první den roku 2014.

Nahradí si tak duel, který byl kvůli zkrácení uplynulé sezony zrušen.

Oba kluby nastoupí do zápasu v historických dresech. Utkání se odehraje na stadionu v Michiganu, kam by mohla zavítat rekordní návštěva až kolem 110 tisíc diváků.

Poté se 25. ledna utkají na stadionu baseballistů Dodgers domácí Los Angeles Kings s Anaheimem.

Rangers čekají dvě derby

O den později bude podobným způsobem využit legendární stánek baseballistů newyorských Yankees, na němž přivítají Rangers Ďábly z New Jersey.

Na stejném místě pak Jezdce čeká 29. ledna další derby, tentokrát s New York Islanders.

V první březnový den se dočkají fanoušci obhájce Stanley Cupu - v domácím stánku účastníka profesionální ligy amerického fotbalu NFL Chicago Bears na Soldier Field změří síly Chicago Blackhawks a Pittsburgh.

reklama