reklama

V Třinci končí trenér Turek. Semifinále bylo málo

Hokejisté Třince se před pár dny rozloučili se sezonou, nyní dávají sbohem trenérské dvojici Turek - Janků Hokejisté Třince se před pár dny rozloučili se sezonou, nyní dávají sbohem trenérské dvojici Turek - Janků autor: Marian Ježowicz
V Třinci skončil trenér Josef Turek, spolu s ním i asistent Pavel Janků.

Praha - U hokejistů Třince končí trenér Josef Turek. Mladý kouč sice dovedl tým Ocelářů do semifinále, kde vypadl se Zlínem, to však zřejmě byl pro vedení slezského klubu neuspokojivý výsledek.

Turek, který mužstvo převzal před tímto ročníkem, měl v klubu smlouvu ještě na jednu sezonu. Kontrakt však po dohodě s klubem ukončí. Spolu s ním odchází také asistent Pavel Janků.

"Dnešním dnem byla ukončena spolupráce s trenérskou dvojicí Turek - Janků. Chci jim poděkovat za jejich práci," sdělil prostřednictvím klubového serveru prezident klubu Ján Moder.

Jedním z nástupců bude Pavel Marek, jenž v Třinci už několikrát coby kouč působil. Druhé jméno klub oznámí v příštích dnech.

Zklamání z náhlého odchodu

"Sezona prý byla dobrá, úspěšná, ale chtěli být ještě o krůček výš. Jinde se podepisují smlouvy po čtvrtfinále, po semifinále, Ríša Žemlička ji podepsal po dvanáctém místě. Já žádné cíle neměl a pořád si myslím, že to je velký výsledek. Ale asi mělo být finále," řekl Turek v rozhovoru pro deník Sport.

Nucený odchod jej nepříjemně zaskočil také z důvodu jiných nabídek v minulých týdnech. "Ty jsem odmítal, že mám smlouvu v Třinci. A teď už se extraliga zaplnila a čtrnáct dní před letní přípravou mi řekli, že končím. S tím jsem nepočítal, protože jsem měl semifinále za dobrý výsledek. To je právo majitele klubu. Jsem vděčný, že jsem šanci v takovém velkoklubu dostal," dodal.

reklama