Válka o Art Ross Trophy: Voráček má pět hvězdných soupeřů

26. 2. 2015 9:24
Jakub Voráček v dresu Philadelphie.
Jakub Voráček v dresu Philadelphie. | Foto: Reuters

New York - Český hokejový útočník Jakub Voráček z Philadelphie je stále druhý v produktivitě NHL a má stejně jako vedoucí Patrick Kane z Chicaga i třetí Nicklas Bäckström z Washingtonu na kontě 64 bodů. Pětadvacetiletý Voráček nasbíral v 61 duelech 64 bodů za 19 branek a 45 asistencí.

Zraněný Američan Kane, pro něhož základní část soutěže skončila, zaznamenal 27 gólů a 37 asistencí. Zaútočit na první místo mohl ve středečním utkání proti Pittsburghu Švéd Bäckström, ale při porážce 3:4 nebodoval. Má tak na kontě z 62 utkání 18 zásahů a 46 přihrávek.

Boj o Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče je nebývale vyrovnaný. Čtvrtý John Tavares z New Yorku Islanders ztrácí na čelo jen bod, o dva body zaostávají za lídry Alexandr Ovečkin z Washingtonu se Sidneym Crosbym z Pittsburghu a tříbodové manko má Crosbyho spoluhráč Jevgenij Malkin. Do konce základní části chybí jednotlivým týmům okolo 20 duelů a kandidátů na triumf je celá řada.

Z dalších českých hokejistů patří 35. místo Jiřímu Hudlerovi z Calgary, který si připsal v 58 duelech 48 bodů za 19 branek a 29 asistencí. Osmatřicátý Ondřej Palát z Tampy Bay nasbíral ve stejném počtu utkání 47 bodů za 15 gólů a 32 přihrávek.

10. Seguin (Dallas) 55 59 (29+30)
11. T. Johnson (Tampa Bay) 60 59 (23+36)
12. Rick Nash (NY Rangers) 58 58 (37+21)

Brankáři:

Petr Mrázek (Detroit) odchytal v 20 zápasech 1106:37 minut, inkasoval 47 branek, průměr má 2,55 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 90,9 procenta a jednou udržel čisté konto.

Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal v 36 zápasech 2055:21 minut, inkasoval 89 branek, průměr má 2,60 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 90,9 procenta a jednou udržel čisté konto.

Michal Neuvirth (Buffalo) odchytal v 25 zápasech 1424:42 minut, inkasoval 70 branek, průměr má 2,95 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,9 procenta.

Marek Mazanec (Nashville) odchytal ve dvou zápasech 105:44 minut, inkasoval čtyři branky, průměr má 2,26 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 91,5 procenta.