Vampola: Slavia není lepší, jen musíme využívat své šance

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
24. 3. 2013 20:30
Přestože více než dvě třetiny drželi plzenští hokejisté naději na zisk úvodního bodu v semifinále play off proti pražské Slavii, nakonec se museli před soupeřem sklonit.
Hokejisté Plzně ani jednou fantoma v brance Slavie Dominika Furcha překonat nedokázali. Takto na něm pohořel Petr Vampola. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Přestože více než dvě třetiny drželi plzenští hokejisté naději na zisk úvodního bodu v semifinále play off extraligy proti pražské Slavii, nakonec se museli před soupeřem sklonit.

Zatímco Slavia dokázala potřetí v play off udržet čisté konto, Plzeň se naopak potřetí ve vyřazovací části střelecky neprosadila a prohrála 0:3.

Přitom indiáni měli řadu gólových šancí, vždy si však vylámali zuby na brankáři Dominiku Furchovi. Jednu z nich měl ve 32. minutě ještě za bezbrankového stavu Petr Vampola, po sólu přes celé hřiště však také proti gólmanovi Slavie neuspěl.

"Chybělo mi víc klidu, teď mi to tam moc nepadá. Potřeboval bych nějaký šťastný gól, abych se uklidnil. Měli jsme tam víc tutovek, ale bohužel," řekl reprezentační útočník po zápase novinářům.

Petře, na úvod se chci zeptat na Váš zdravotní stav. Ve třetí třetině jste odstoupil ze zápasu, když jste se držel za pravou ruku. Co se stalo?
Šlápl mi na malíček, ani nevím, kdo. Radši jsem to už pak nezkoušel, uvidíme, co s tím zítra vymyslíme.

Stejně jako proti Litvínovu jste na začátek série nedali gól. Čím to?
Slavia hrála jednoduše, a i když jsme se do nich chodili, tak jsme prostě nedokázali dát gól z ničeho. Nevyužívali jsme své šance, a to se prostě v play off trestá.

Slavia, respektive gólman Furch už podruhé za sebou udržel čisté konto. Proč se Vám stejně jako Kladnu nedokázalo skórovat?
Bylo to určitě v nás, my jsme ty šance měli, ale bohužel jsme je nedali. Ten zápas by se vyvíjel úplně jinak, kdybychom z těch šancí dali góla.

Co musíte do zítřejšího zápasu změnit?
Já si myslím, že jsme dneska hráli dobrý zápas. Pustili jsme je tam ale do přečíslení a oni dali góla z dorážky a pak dali další góly z brejků. Musíme hrát zítra stejně jako dneska, začali jsme dobře. Ale musíme dávat šance.

Jak jste na tom po náročné sérii s Litvínovem se silami?
Sil máme dost, všechno to je jen v tom proměňování.