Vancouver si po 17 letech zahraje ve finále NHL

25. 5. 2011 7:30
Vancouver - San Jose 3:2 v druhém prodl.
Radost hokejistů Vancouveru
Radost hokejistů Vancouveru | Foto: Reuters

Vancouver - Hokejisté Vancouveru postoupili po sedmnácti letech do finále Stanleyova poháru.

Vítěz základní části NHL získal rozhodující bod v úterním dramatickém utkání, kdy na vlastním ledě udolal San Jose 3:2 ve druhém prodloužení a soupeře vyřadil 4:1 na zápasy.

Finálovým protivníkem Canucks bude lepší z dvojice Boston - Tampa Bay.

VIDEO Famózní Thomas nasměroval Boston k finále NHL

Vancouver přitom nebyl daleko od porážky, neboť prodloužení mu zajistil Ryan Kesler 14 sekund před vypršením normální hrací doby.

Rozuzlení napínavého střetnutí pak přišlo v časem 90:18, kdy skóroval obránce Kevin Bieksa. Hlavním hrdinou utkání byl ale vyhlášen brankář vítězů Roberto Luongo, který kryl 54 střel.

Výsledek:

Vancouver - San Jose 3:2 v druhém prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Branky: 9. Burrows, 60. Kesler, 91. Bieksa - 30. Marleau, 41. Setoguchi. Střely na branku: 34:56. Diváci: 18.860. Konečný stav série: 4:1.