Fantastický obrat Zlína, Kladno ukončilo sérii proher

23. 11. 2012 19:57
Třinečtí hokejisté doma popáté za sebou vyhráli. Tentokrát rozstříleli Litvínov 6:3
Jaromír Jágr si proti Plzni připsal dvě asistence
Jaromír Jágr si proti Plzni připsal dvě asistence | Foto: CPA - Eduard Erben

Třinec - Třinečtí Oceláři na domácím ledě extraligové body neztrácejí. Popáté za sebou tu vyhráli, tentokrát přehráli Litvínov 6:3. Čtyřmi body přispěl k vítězství ve 24. kole extraligy Václav Varaďa.

Stejným poměrem skončilo také utkání Českých Budějovic se Zlínem. Tam kralovali Moravané, když dokázali famózně otočit stav z 0:3.

Sérii čtyř porážek ukončilo Kladno, když v dramatické bitvě udolalio 4:3 Plzeň.

Na úvod přestřelka, pak vládl Třinec

V Třinci se hrál zápas plný zvratů. Úvod patřil domácím. Už v 6. minutě totiž využil přesilovku Zagrapan a hned na to přidal druhý gól Varaďa. Litvínov se ale nenechal zaskočit. Kubinčák snížil při vlastním oslabení a následně srovnal Černý po krásné individuální akci.

Verva pak třetinu bohatou na góly ukončila využitou přesilovkou a odešla do kabin za příhodného stavu.

Po přestávce už ale skóroval pouze Třinec. Nejprve vyrovnal Hrabal a po něm dokonal obrat Růžička. Ve třetí třetině přidali domácí další dva zásahy a nakonec s jasným skóre 6:3 vyhráli utkání.

Zlín ve druhé třetině čtyřikrát skóroval

Zlínští možná ještě spali po dlouhé cestě na jih Čech, když už prohrávali o tři góly. Už v první minutě otevřel brankový účet Hanzal, vzápětí se přidal Langhammer a v 6. minutě rozjásal domácí Michálek.

Kdo by v tu chvíli tušil, že Mountfield nezíská ani bod. Linhart ještě v první třetině snížil, ale klíčové chvíle se odehrávaly v druhé části.

Ta totiž Budějovickým hrubě nevyšla a dostali v ní čtyři branky. Do posledního dějství nahradil v bráně domácího Kantora Lakosil a i ten těsně před koncem kapituloval.

Kometa dostihy nedotáhla

Třígólové manko museli smazávat také hokejisté Brna, které prohrávalo doma s Pardubicemi. Východočechy poslaly do slibného náskoku trefy Buchteleho, Krejčího a Somíka.

Kometa se však nevzdala a v závěru druhé třetiny spustila ofenzivní manévry. Ty vedly ke snižujícím gólům Bičánka a Petrovického, jenže vyrovnávací branku se už Moravanům vstřelit nepodařilo.

Posily pomohly. Bednář i Duda skórovali

V propadu pokračuje Chomutov, který prohrál potřetí v řadě. Naopak třetí vítězství za sebou vybojovala Slavia, když na ledě Pirátů vyhrála jednoznačně 5:1.

Na výhře Pražanů se gólově podílel navrátilec ze Švýcarska Jaroslav Bednář, tři kanadské body si připsal Jan Alinč.

Díky využité pětiminutové přesilovce v závěru utkání s Karlovými Vary ukořistili tři body Bílí Tygři, kteří porazili Energii 3:1. Dva góly vstřelila nová posila Radek Duda.

24. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 6:3 (2:3, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
6. Zagrapan (Varaďa, Roth), 8. Varaďa (M. Růžička), 33. Hrabal (Varaďa, Zagrapan), 37. M. Růžička Varaďa, Zagrapan), 52. Polanský (Rákos), 58. Klimenta (Polanský) - 13. Kubinčák (V. Hübl), 17. J. Černý (Kousalík), 19. Kubát (Majdan, V. Hübl). Rozhodčí: Husička, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3436.

Třinec: Hamerlík (17. Hrubec) - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Klouček, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Zagrapan, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Orsava, Podešva, Hrňa - Rákos, Polanský, Klimenta. Trenéři: Turek a Janků.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Gula, Brejčák - Majdan, V. Hübl, Kubinčák - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Jurčík, Martin Frolík, Baláž. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 3:6 (3:1, 0:4, 0:1)
1. Hanzal (Prospal), 2. Langhammer (Kotalík, Kolarz), 6. Michálek (Hanzal, Prospal) - 12. Linhart (Leška, Hamrlík), 25. Matějíček (Tesařík), 27. F. Čech (Holík), 38. Matějíček (Honejsek, Veselý), 39. Holík (F. Čech, Honejsek), 60. Hamrlík (Leška, Balaštík). Rozhodčí: Blecha, Hradil - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4122.

České Budějovcie: Kantor (41. Lakosil) - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz (32. Prokop), Vráblík - Dej, Mertl, Podlešák - Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, Langhammer, L. Květoň - L. Kohn, Knotek, Šimánek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Zlín: J. Sedláček (2. Horčička) - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Holík, F. Čech - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Melenovský, Kubiš. Trenér: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Bičánek (Divíšek), 36. Petrovický (Erat, Malec) - 9. Buchtele (Kousal, Benák), 11. Krejčí (Starý, Hemský), 27. Somík. Rozhodčí: Hodek, R. Polák - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:7, navíc Hemský (Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Falter - Valábik, Bičánek, Kováčik, Žižka, Valach, Malec - H. Zohorna, Divíšek, J. Hruška - Dočekal, L. Čermák, M. Hořava - Erat, Petrovický, Holec. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Pardubice: Salfický - Píša, Kindl, Benák, Vašíček, Ďaloga, V. Kočí - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, T. Zohorna, Somík - Šagát, Kousal, Buchtele - od 21. min. navíc Semorád, T. Nosek, Nahodil a Cetkovský. Trenéři: Trličík a Lubina.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Hlaváč (Jágr, Židlický), 8. Strnad (Jágr, Plekanec), 15. Hlaváč (Plekanec, Patera), 23. Židlický (Plekanec, Černošek) - 6. Vlasák (Martin Straka, Gulaš), 16. Jan Kovář (Kratěna, Martin Straka), 51. St. Pierre (Vlasák, Gulaš). Rozhodčí: Šír, Kalivoda - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Diváci: 4821.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, L. Procházka, Piskáček, Macholda, Mocek, Majeský, od 21. navíc Doudera - Jágr, Plekanec, Strnad - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Melka, Lukáč, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Plzeň: Rask - Marušák, J. Jeřábek, Dan Růžička, St. Pierre, Mozík, Frolo - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Havlíček, Kašpařík, Johnson - Hollweg, Lev, Dvořák. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 56. D. Hruška (Sikora, Mrázek) - 20. Bednář (Kučný, V. Růžička ml.), 24. Kuboš (Alinč), 37. P. Jelínek (Kadlec), 47. Krenželok (Alinč, Hertl), 55. Alinč (Krenželok). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4438.

Chomutov: Kostúr - Rýgl, Jurčina, Palin, Pulpán, Rutta, Mrázek, Pavlas, Bartejs - Lušňák, Michael Frolík, Chimera - D. Hruška, Zálešák, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas - Y. Treille, Kraft, Důras. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.
Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Dresler - Bednář, Sobotka, Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weismann a Beránek.

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Duda (R. Vlach, P. Nedvěd), 57. Čakajík (Filippi, Dušek), 58. Duda (Víšek, Šmíd) - 11. D. Nosek (Pech). Rozhodčí: Homola, Wagner - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:8, navíc V. Polák (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 3474.

Liberec: Pinc - Šmíd, Čutta, Čakajík, Derner, Výtisk, D. Kajínek, Štich - Pospíšil, P. Nedvěd, Duda - Víšek, Dušek, Bárta - L. Krejčík, Filippi, Špaček - Jonák, R. Vlach, J. Vlach - Skořepa. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, Kloz, Jan Látal - Kumstát, Pech, Zaťovič - J. Doležal ml., Pohl, V. Polák - T. Káňa, Skuhravý, Skladaný - Košťál, Heřman, Zucker. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

1. HC Škoda Plzeň 24 11 6 2 5 85:56 47
2. PSG Zlín 24 12 3 2 7 65:60 44
3. Rytíři Kladno 24 13 0 4 7 80:61 43
4. HC Kometa Brno 22 11 2 4 5 72:58 41
5. HC Oceláři Třinec 23 12 2 0 9 86:65 40
6. HC Verva Litvínov 24 10 4 2 8 75:70 40