reklama

Varaďa se mstil: Bývalý trenér lhal, chtěli jsme ho porazit

Václav Varaďa bral výhru s Chomutovem jako pomstu bývalému trenérovi Josefu Turkovi. Václav Varaďa bral výhru s Chomutovem jako pomstu bývalému trenérovi Josefu Turkovi. autor: Dalibor Sosna
Václav Varaďa se tvrdě opřel do trenéra, který loni dovedl Oceláře až do semifinále.

Třinec - Ne. Tenhle zápas nemůžeme prohrát, a proti němu už vůbec ne. Přítomnost trenéra Josefa Turka na střídačce soupeře byla pro motivaci Ocelářů zásadní, a rozhodně to nebylo jen přátelské hecování. Kouč, který loni dotáhl Třinec do semifinále, se do Werk arény vrátil jako největší nepřítel.

"Zanechal na nás velkou stopu, ze které se tým dává dohromady ještě teď. Ta stopa není kladná, já osobně jsem tenhle zápas prostě nechtěl prohrát," obul se do něj nečekaně po utkání Václav Varaďa, který minutu před koncem brankou v oslabení ne moc hezký zápas rozhodl a skvěle se Turkovi pomstil.

Oceláři Chomutov udolali 2:1.

"Že Turek lže, zůstávalo v kabině"

"Jsme všichni do jednoho rádi, a mluvím za celý tým, že jsme hlavně jeho porazili. Snad je tohle zlomový bod, od kterého se odrazíme, půjdeme dál a budeme hrát zase líp," prohlásil Varaďa.

A o co mezi nimi vůbec šlo? To jsou pořád jen spekulace zahaleny tajemným závojem, ani Varaďa o tom moc mluvit nechtěl. Faktem ale je, že Turek v dobrém z Třince určitě neodešel. Vedení klubu s ním nečekaně rozvázalo smlouvu i na základě postupu do semifinále, kde Oceláři těsně nestačili na Zlín. Ani fanoušci takový krok nechápali, i samotný Turek se ozval a jednání Třince zkritizoval. Hlavně proto, že novou práci v extralize nenašel a musel na začátek sezony odejít na Slovensko.

"Ne všechno, co Turek loni říkal v novinách, byla pravda. Nikdo z nás ale nevystoupil, že lže, chtěli jsme to držet v kabině. A to na nás nechalo stopu," snažil se citlivě přiblížit spor trenéra s týmem Varaďa.

Turek: Ať mi to řekne do očí

Jak to bylo doopravdy nechtěl přiznat ani sám Turek. Slova Varadi ho ovšem evidentně zaskočila, na tiskové konferenci po utkání pod palbou otázek novinářů dost znervózněl.

"Vůbec nevím, o čem mluví. Tak se na to ptejte jeho. Semifinále je přece dobrý výsledek a zrovna on měl pode mnou stejně jako Martin Růžička nejlepší sezonu v extralize. Já jsem s ním problém rozhodně neměl a co říká, mě nezajímá. Ať mi to řekne do očí," zíral nevěřícně sám Turek.

"Když jsme se dostali mezi nejlepší čtyři týmy, tak to asi nebylo špatné, ne?" ptal se. "Problémy jsou všude. Když chcete výsledek, tak se to občas pohádá a pak to musíte lepit."

"Venca Varaďa je začínající trenér, třeba má strach, že mu v budoucnu někde vezmu práci," dodal pak ironicky a s úsměvem Turek a glosoval tím pozici Varadi v týmu, který od léta v Třinci působí jako hrající trenér.

reklama