reklama

Vary opouští další opora, odchází i kapitán Skuhravý

Václav Skuhravý patřil dlouhé roky k oporám Karlových Varů Václav Skuhravý patřil dlouhé roky k oporám Karlových Varů autor: HC Energie Karlovy Vary (Kateřina Macečková)
U hokejistů Karlových Varů končí po Petru Kumstátovi a Janu Košťálovi další ofenzivní opora Václav Skuhravý.

Karlovy Vary - U hokejistů Karlových Varů končí po Petru Kumstátovi a Janu Košťálovi další ofenzivní opora Václav Skuhravý. Vedení Energie se svého kapitána rozhodlo uvolnit navzdory platné smlouvě do roku 2015. Odchází také sportovní manažer Jaromír Látal, jemuž klub nenabídl nový kontrakt.

Čtyřiatřicetiletý Skuhravý hrál za Karlovy Vary jedenáct sezon a tým dovedl jako kapitán v roce 2008 k extraligovému stříbru a o rok později k historickému titulu.

"Stejně jako v případě Jana Košťála a Petra Kumstáta i Václavu Skuhravému patří opravdu veliké poděkování za zásluhy o rozvoj karlovarského hokeje. Stavíme však zcela nový tým s naprosto odlišným založením a filosofií hokeje a do této koncepce bohužel Václav Skuhravý nezapadá," uvedl generální manažer klubu Miroslav Vaněk na oficiálním webu.

Skuhravý se začne na novou sezonu připravovat sám, podle Karlových Varů se o něj vážně zajímají tři extraligové a dva zahraniční kluby. "Momentálně záleží jen na Václavovi a jeho agentovi, kde nakonec zakotví. Těmto jednáním nebudeme nijak bránit a s případnými zájemci se budeme chtít korektně domluvit," uvedl Vaněk.

Mensator bude jednat o platu

Na rozdíl od Skuhravého zahájí příští týden s dvanáctým celkem minulé sezony přípravu na nový ročník brankář Lukáš Mensator. Setrvání bývalé jedničky však záleží na tom, zda bude souhlasit se snížením platu.

"Lukáš v tuto chvíli není jasnou jedničkou, jak tomu bylo v minulosti. S Tomášem Závorkou je minimálně na stejné úrovni. Odměna, kterou jsme dříve při podpisu dlouhodobého kontraktu s Lukášem stanovili, odpovídala odměně pro jednoznačnou brankářskou jedničku extraligového klubu," uvedl Vaněk na adresu hráče, jenž má také smlouvu do roku 2015.

"Proto jsme požádali agenta, aby s hráčem projednal její snížení. Jsme domluveni, že nedojde-li do 17. května k dohodě o úpravě smlouvy, je možné, že spolupráci s Lukášem Mensatorem ukončíme," dodal Vaněk.

Sportovní manažer Látal skončí po vypršení smlouvy 30. dubna, pozice sportovního manažera a hlavního skauta však zůstane zachována. V první polovině května by mělo být jasno o Látalovu nástupci.

reklama