7. 3. 2009 20:04
Zlín - Sparta 4:2, Karlovy Vary - Litvínov 4:2
Karlovy Vary mohou slavit postup do semifinále
Karlovy Vary mohou slavit postup do semifinále | Foto: Ondřej Besperát

Zlín - Hokejisté pražské Sparty nevyužili v sobotu možnost stát se prvním extraligovým semifinalistou, když prohráli ve čtvrtém utkání ČP playoff na ledě Zlína 2:4.

Moravané tak snížili dosavadní stav série na 1:3 a vynutili si tak další zápas. Ten se odehraje v úterý v holešovické Tesla Aréně.

Zlín vykročil za prvním vítězstvím v sérii odvážně a už po jednadvaceti vteřinách hry měl obrovskou příležitost Petr Leška. Proti němu však skvěle zasáhl hostující gólman Přikryl.

Sparťanský brankář si brzy na to poradil i s příležitostmi Balána a Záhorovského, přičemž byl překonán až v sedmé minutě, kdy ho prostřelil Roman Vlach.

Neuběhlo ale ani třicet vteřin a domácí ochozy o své nadšení přišly. Po faulu zlínského obránce na Netíka nařídil rozhodčí trestné střílení a sám postižený okamžitě vyrovnal.

V závěru první třetiny navíc mohli hosté zahrávat přesilovou hru a tu zužitkoval „kanonýr série" David Výborný.

Zlín však měl výborný nástup i do druhé části a hned v jejím úvodu srovnal stav díky využité dvojnásobné přesilovce Petr Leška.

Domácí hráči navíc využili následnou euforii a za dalších pětačtyřicet vteřin dokonali konečný obrat. Po pohotové dorážce se mohl radovat Dušan Andrašovský.

Oboustranně atraktivní hokej pokračoval i v dalších minutách, ale zlínští diváci se dočkali branky až v průběhu posledního dějství.

K jejich radosti padla do sítě hostujícího týmu a postaral se o ní Pavel Kubiš, který po Leškově přihrávce pečetil konečný stav na 4:2.

Prvním semifinalistou jsou tak Karlovy Vary

Co se nepodařilo Spartě, to později zvládly Karlovy Vary. Západočeši zvítězili ve čtvrtém čtvrtfinálovém duelu nad Litvínovem 4:2 a jako první mohou slavit postup do další fáze.

Zlín tentokrát v domácím prostředí uspěl
Zlín tentokrát v domácím prostředí uspěl | Foto: Ondřej Besperát

Ani loňský vicemistr však neměl jednoduchou cestu. Litvínov se v utkání rval o každou šanci a také díky brankám Jenáčka a Kroupy vedl po první třetině 2:1.

Vyhecovaný a bojovný zápas však pokračoval a domácí dokázali za podpory bouřlivého publika v závěru druhého dějství vyrovnat. Zaplněné tribuny rozjásal bekhendovou střelou David Zucker.

Poslední část pak byla zcela jasně o čekání na rozhodující trefu. Té nakonec dosáhly Vary, když v šestačtyřicáté minutě ujel Melenovský se Skladaným a druhý jmenovaný trefil přesně růžek Hüblovy branky.

Litvínovské inkasovaná branka zlomila a prakticky vzápětí je dorazil Lukáš Pech, jenž chytře tečoval do sítě nahrávku Milana Hluchého.

RI Okna Zlín - HC Sparta Praha 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
7. Vlach (Kubiš), 22. Leška (Nosek, Hamrlík), 22. Andrašovský (Rachůnek, Hamrlík), 49. Kubiš (Leška, Kollár) - 7. Netík, 18. Výborný (Vykoukal, Broš)
Počet diváků: 6162
Zlín: Biegl - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Rachůnek, Kollár, Andrašovský - Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský - J. Ondráček, Balán, F. Čech.
Sparta: Přikryl - Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, S. Hudec - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Hromas, Koreis, Hrdel - Mrňa, Podlešák, Kafka.