Vary vyhrály suverénně v Ostravě, Hradec znovu nedostal gól

Aktualizováno 6. 12. 2013 21:15
Hokejisté Vítkovic podlehli ve 28. kole extraligy Karlovým Varům 0:4 a v sezoně utrpěli už devátou porážku na domácím ledě.
Hokejisté Karlových Varů vyhráli ve Vítkovicích 4:0, a bodovali tak už počtvrté v řadě.
Hokejisté Karlových Varů vyhráli ve Vítkovicích 4:0, a bodovali tak už počtvrté v řadě. | Foto: HC Energie Karlovy Vary (Kateřina Macečková)

Praha - Hokejisté Karlových Varů vyhráli ve 28. kole Tipsport extraligy na ledě Vítkovic suverénně 4:0, a bodovali tak už počtvrté v řadě. Západočeši se tak v tabulce posunuli na 12. příčku o bod před Kladno.

Energie podala v Ostravě velmi dobrý výkon, svého soupeře nepustila do žádné velké šance, a brankář Tomáš Závorka tak měl snadnou cestu ke své první vychytané nule v sezoně.

Naopak Vítkovičtí potvrdili, že se v této sezoně na domácím ledě velmi trápí. V tomto ročník prohráli v ČEZ Areně už podeváté.

Hradec rozhodl o výhře už v 1. minutě

Naopak už čtvrté čisté konto v sezoně vychytal gólman Hradce Králové Pavel Kantor. Mountfield i díky tomu vyhrál na svém ledě nad Třincem 2:0, a po šesté domácí výhře v řadě tak stáhl náskok Sparty v čele tabulky opět jen na devět bodů.

Vítěznou branku vstřelil už v 19. vteřině zápasu útočník Tomáš Mertl, skóre pak při power play soupeře uzavřel do prázdné brány kapitán Mountfieldu Jiří ŠimánekUž podruhé v sezoně tak Hradec rozhodl utkání v první minutě.

Třinec, který se v poslední době trápí v koncovce, naopak prohrál už čtvrtý zápas v řadě.

Francouz přišel o neprůstřelnost

Hokejisté Pardubic porazili Litvínov 3:2, a ukončili tak sérii šesti výher soupeře. Domácí sami uspěli po dvou předešlých nezdarech. Na výhře Východočechů se gólem a asistencí podílel útočník Tomáš Nosek.

Brankář Severočechů Pavel Francouz v předešlých dvou zápasech neinkasoval, v Pardubicích ale jeho série rychle skončila. Již ve třetí minutě jej po samostatné akci překonal Nosek, účastník letošního mistrovství světa tak kapituloval po 138 minutách a 20 vteřinách.

Pardubice se tak posunuly na sedmou příčku tabulky a na šestý Třinec ztrácejí už jen bod.

Zlín málem ztratil dobře rozjetý zápas

Velmi dobře rozehraný zápas s Kladnem si naopak zkomplikovali hokejisté PSG Zlín. Ještě v 51. minutě vedli 3:0, Rytíři však během pěti minut snížili na rozdíl jediné branky.

Berani však nakonec vedení 3:2 do konce zápasu uhájili a v tabulce se vrátili na čtvrté místo před Kometu Brnu. Na třetí Plzeň navíc ztrácejí už jen dva body.

Výsledky 28. kola:

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Zaťovič (Balán, Pohl), 17. Micka (Kytnár), 35. Dresler (Kytnár, Micka), 50. Roman Vlach z trestného střílení. Rozhodčí: Gofman (Rus.), Hribik - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 3884.
Vítkovice: Dolejš - M. Hruška, Barinka, Sloboda, Kovář, Kudělka, Pastor, Bail - J. Káňa, Burger, Szturc - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, E. Němec, Húževka - Kucsera, Valčák, Vandas. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, Schusser, J. Drtina, Dresler, Gulaši - Pohl, Balán, Zaťovič - Hovorka, Vachovec, R. Dlouhý - Zucker, Roman Vlach, Koblasa - Micka, R. Hruška, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

PSG Zlín - Rytíři Kladno 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Balaštík (Leška, O. Veselý), 15. Řezníček (Leška, Zámorský), 33. Köhler (Kubiš) - 51. M. Hořava (Patera, T. Kaberle), 56. Doudera (Tenkrát). Rozhodčí: Hradil, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:5, navíc L. Procházka (Kladno) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3743.
Zlín: Horčička - Marušák, Horák, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Holík, F. Čech - Melenovský, Čajánek, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Kladno: Cikánek - David Růžička, T. Kaberle, P. Hořava, Černošek, Doudera, L. Procházka, od 36. navíc Kolářík - M. Hořava, Patera, Kuchler - Tenkrát, Dragoun, Machač - Bajaruns, Dalecký, Hlaváč - Rudovský, Lukáč, Havlíček. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Verva Litvínov 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. T. Nosek (Benák, Radil), 31. T. Zohorna (Vašíček), 39. Kousal (T. Nosek) - 33. Posmyk (J. Černý, Hanzl), 48. Hübl (Jánský, Ručinský). Rozhodčí: R. Čech, Polák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 6676.
Pardubice: Hudáček - Benák, Ďaloga, Píša, V. Kočí, Gregorc, Vašíček, Čáp - Radil, Kousal, T. Nosek - P. Sýkora, T. Zohorna, Somík - Semorád, Moučka, Endál. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka, Posmyk, Kousalík - Jánský, Hübl, Ručinský - Martynek, Hanzl, Trávníček - Majdan, Piroš, J. Černý - Písařík, Jurčík, R. Pšurný. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Mertl (Šimánek, Dej), 58. Šimánek. Rozhodčí: Homola, Hrubý - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 3531.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Jank - Dej, Mertl, Šimánek - Červený, Langhammer, L. Květoň - Švagrovský, Tvrdík, Škoda - Švihálek, Knotek, J. Marek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roupec, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek - Martin Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Zagrapan, Rufer. Trenéři: Kalous a P. Marek.

1. Sparta Praha 28 20 1 2 5 122:52 64
2. Hradec Králové 28 12 8 3 5 71:53 55
3. Plzeň 28 14 3 3 8 70:63 51
4. Zlín 28 12 4 5 7 78:67 49
5. Brno 28 13 3 2 10 66:57 47
6. Třinec 28 12 2 2 12 74:76 42