reklama

Vašíček: Góly? Lidem se to líbí, ale my jsme za šašky

Jiří Vašíček, hráč Komety Brno, pardubický rodák a odchovanec Pardubic Jiří Vašíček, hráč Komety Brno, pardubický rodák a odchovanec Pardubic autor: Zuzana Hronová
Kometa vedla ve druhém zápase 6:2, přesto se strachovala

Pardubice - Čekal se spíše souboj brankářů a obran, finále play off mezi hokejisty Komety Brno a Pardubicemi je však spíš bitvou střelců.

Přestože měly oba týmy před finálovou sérií nejlepší brankáře, co se týče procentuální úspěšnosti zákroků, a nejmenší průměr obdržených gólů ze všech týmů, co do play off zasáhly, v prvních dvou zápasech finále padlo celkem 20 branek.

Zatímco v prvním zápase vyhrály 5:4 po samostatných nájezdech Pardubice, ve druhém se radovala z vítězství 6:5 Kometa.

Čtěte také:
Zápas jsme sledovali v online reportáži
Reklama na hokej. Kometa ovládla přestřelku a srovnala

"To byly chyby jako na žákovským turnaji, není to vůbec hodný finále," zhodnotil na tiskové konferenci na finále nezvyklý počet gólů trenér Pardubic Pavel Hynek.

Vašíček: Buďme rádi, že to dopadlo ještě takhle

Kometa sice ve druhém zápase vyhrála, nakonec se ale musela strachovat o výsledek. Přestože ještě v 53. minutě vedla 6:2, Pardubice snížily na rozdíl jednoho gólu a dvě minuty před koncem trefily horní tyč Trvajovy brány.

Play off extraligy ledního hokeje, Plzeň - Brno, semifinále číslo 5, Vašíček Jiří Vašíček Foto: Eduard Erben

"Obrovskou chybou bylo, že jsme byli dvakrát za sebou vyloučení. Oni ty přesilovky hrajou výborně a obě rychle využili. Vrátili se do zápasu a buďme rádi, že to takhle dopadlo, protože oni uměj otáčet zápasy celou sezonu," řekl novinářům obránce Komety Jiří Vašíček.  

Celkový součet gólů hodně ovlivňují třetí třetiny. V pondělí v ní padlo šest gólů, v úterý dokonce sedm. 

"Musíme si to ohlídat. Určitě si k tomu něco řeknem a podíváme se na video, kde jsme ty chyby dělali. Každej ale ví, že to druhý mužstvo zkusí za beznadějnýho stavu cokoliv a jim to taky začalo vycházet. My jsme jim k tomu ale pomohli svojí hrou. Lidem se to musí líbit, ale my jsme za šašky."  

"Tak zkušený mužstvo jako my si to přece takhle nezkomplikuje. Ještě se ale musíme ještě hodně učit. Naštěstí jsme to dotáhli k výhře a jedeme domů za stavu jedna jedna. Pro ně je tenhle výsledek smutnější, než kdyby prohráli osm dva," dodal jednatřicetiletý obránce.

Divíšek: Takhle se finále play off vůbec nehraje

Největší zásluhu na výhře ve druhém finálovém zápase měl nejproduktivnější hráč play off Tomáš Divíšek, který si v zápase připsal gól a tři asistence, a celkově tak nasbíral už 24 bodů (6+18). Přesto velkou radost po zápase neměl.

Finále play off (Pardubice vs. Kometa) radost Kometa Brno slaví gólovou trefu Foto: Zuzana Hronová

"Takhle se play off nehraje, včera jsme hráli super, odbojovali jsme to. Dneska padesát minut taky, ale těch posledních deset všechno smazalo. Připadalo mi, jako bysme chtěli pošetřit síly, ale to se nám zle nevyplatilo," kritizoval svůj tým dvaatřicetiletý útočník Komety.

"Dali jsme jim přesilovku pět na tři, úplně zbytečnou a oni nás kvůli tomu zmáčkli. Přesilovky mají výborný, rozebrali nás a dotáhli to až k brance. Na konci jsme se museli hodně strachovat," pokračoval v kritice.

Díky čtyřem bodům odčinil svá dvě pondělní vyloučení, po kterých Pardubice dvakrát vstřelily gól.

"Jsem samozřejmě rád, že odsud vezeme jeden bod, jedna jedna odsud je dobrý. Ale tohle se nám nemůže stávat, takový vyloučení. Dostali jsme tři góly a hrozně jsme si to zkomplikovali. Takhle se finále nehraje," dodal Divíšek.

Svoboda: Pardubice chytly, málem jsme to nezvládli

Stejný názor měl i jeho spoluhráč z druhého útoku Komety Tomáš Svoboda, který vstřelil dva góly a s osmi brankami se vyhoupl do čela tabulky střelců play off.

"Statistiky zápasy nerozhodujou, důležitý to není, jsem jen rád, že to pomohlo týmu k výhře. Nikdo se nebude ptát, kdo dal kolik gólů, ale kdo vyhrál. Dneska jsme to byli my, ale úplně zbytečně jsme málem o tu výhru přišli," přiznal pětadvacetiletý útočník.

"Není to nic příjemnýho. Mohli jsme to úplně v klidu dohrát, ale to se nestalo, musíme se z toho poučit. Musíme hrát jednodušejc, nesmíme prostě v týhle fázi zbytečně faulovat. Pardubice chytily lauf a naší hloupostí jsme to málem nezvládli," dodal Svoboda.

reklama