reklama

Respektujte ženský hokej, bouří se Švédky. Kvůli stávce jim zrušili turnaj

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Reuters
Kvůli pokračujícím sporům švédských hokejistek a tamní hokejové asociace (SIHA) se neuskuteční turnaj, na který měly do Skandinávie v listopadu přicestovat týmy Spojených států, Kanady a Finska. Třiačtyřicet elitních švédských hráček vstoupilo do stávky v polovině srpna, akce národního týmu bojkotují kvůli nespokojenosti s pracovními a finančními podmínkami.

Hokejistky v srpnu odmítly nastoupit do pětidenního přípravného kempu a jejich unie zároveň zveřejnila seznam 10 nejpalčivějších problémů, kvůli nimž se rozhodly akci bojkotovat. Reprezentantkám vadí například nedostatečná finanční kompenzace za akce národního týmu, pojištění, cestovní podmínky, absence vize v ženském hokeji, špatné materiální vybavení a nedostatečný respekt.

Protože vyjednávání mezi asociací a hráčkami zatím nedospělo k výsledku, nebylo jasné, zda by hráčky na turnaj ve městě Lulea odcestovaly. "Ostatní účastníci z Finska, USA a Kanady si musejí naplánovat cestu a další záležitosti s dostatečným předstihem. Z toho důvodu se SIHA rozhodla turnaj zrušit," uvedla asociace v prohlášení, které cituje agentura Reuters.

reklama