reklama

Večer hokej pro dospělé. Arťuchin proti obrům z Kanady

Zase se potkají ve čtvrtfinále. Souboj titánů Rusko - Kanada. Zase se potkají ve čtvrtfinále. Souboj titánů Rusko - Kanada. autor: Reuters
Kanaďané se nebojí: Arťuchin nás vůbec nezajímá

Bratislava - Tenhle zápas nebude pro slabé nátury. Drsní Kanaďané se ve večerním čtvrtfinále v Bratislavě střetnou se svým odvěkým rivalem, reprezentací Ruska. V souboji titánů se očekává zatím nejvypjatější duel světového šampionátu.

"Na ledě nebudou chybět vypjaté emoce, to vám mohu slíbit," lákal na atraktivní klání kapitán "javorových listů" Rick Nash.

A jeho slova jdou jen těžko zpochybnit. Také proto, že na ledě nebude chybět prozatím nejkontroverznější postava celého mistrovství, zlý muž ruské sestavy Jevgenij Arťuchin, který zranil dva české hráče a na jeho chování na ledě si stěžovali také Finové.

Čtěte také:
Arťuchin: Čeští hráči a jejich trenér jsou fňukalové
Michálek: Likvidátor Arťuchin jen plní pokyny trenéra
Češi mají jasno: Arťuchin je magor, už by neměl hrát

Ale že by měli Kanaďané ze 116kilového pořízka strach? To skutečně nehrozí.

"Nějaký Arťuchin mě vůbec nezajímá," deklaroval jasně trenér kolébky hokeje Ken Hitchcock. Sám dobře ví, že jeho tým má protizbraně, které může proti případným tvrdým či dokonce zákeřným atakům obrovitého ruského útočníka použít.

Pokořeným Rusům tekly nervy. Daní za výhru byla Rachůnkova krev Pokořeným Rusům tekly nervy. Daní za výhru byla Rachůnkova krev Prohlédněte zde

Stačí si pozorně pročíst kanadskou soupisku. Luke Schenn - 104 kilogramy, Dion Phaneuf - 98 kilogramů, Alex Pietrangelo - 95 kilogramů, Marc Melhot - 100 kilogramů, Cal Clutterback - 96 kilogramů, Chris Stewart - 103 kilogramy, Rick Nash - 97 kilogramů.

Tihle hoši se od forvarda Petrohradu zastrašit nenechají. A i samotnému Arťuchinovi je určitě jasné, že narozdíl od Čechů by Kanaďané nefér zákroky okamžitě tvrdě trestali.

Nash: Rusy nesmíte nikdy podcenit

I když je Kanada mírným favoritem, nelze nikdy předvídat, jak zápas těchto dvou velmocí dopadne.

MS 2011: Kanada - Francie (radost - Tavares, Gragnani, Phaneuf) Foto: Reuters

"Rusy nesmíte nikdy podcenit. To, že tady prohráli tři zápasy, vůbec nic neznamená. Pro ně začíná turnaj až teď," nechal se slyšet Rick Nash.

Za posledních pět let spolu Rusko a Kanada sehrály pět důležitých zápasů. Třikrát se radovala sborná, dvakrát Kanaďané. Ti uspěli loni na domácí olympiádě, když rovněž ve čtvrtfinále Rusy deklasovali 7:3.

Na šampionátu v Německu pak ale Rusko ve čtvrtfinálovém utkání vyhrálo 5:2.

"Minulý rok jsme s nimi prohráli, proto to chceme napravit. Přijeli jsme si pro zlato. Osobně mám velmi rád zápasy proti Rusům, už v juniorech měly vždy speciální náboj," poznamenal John Tavares, prozatím vedoucí muž kanadského bodování šampionátu.

Treťjak připravil Barulina na kanadskou smršť

Kouč Rusů Vjačeslav Bykov tvrdí, že svůj tým na Kanadu dokonale připravil. Speciální přípravu dokonce absolvoval i gólman Konstantin Barulin, kterému se věnoval slavný brankář Vladislav Treťjak.

"Kanaďané budou střílet a střílet. Brankář bude muset velmi rychle reagovat. Náš soupeř nebude kombinovat, bude chtít protlačit puk za každou cenu do branky," řekl Treťjak ruskému tisku.

Souboj titánů Rusko - Kanada začíná ve 20:15.

Pěsti, krev a tvrdé bodyčeky. MS na Slovensku není pro primadony Pěsti, krev a tvrdé bodyčeky. MS na Slovensku není pro primadony Prohlédněte zde

reklama