reklama

Vedení Bostonu zvažuje, že Pastrňáka uvolní na juniorské MS

David Pastrňák. David Pastrňák. autor: Reuters
Hokejový útočník David Pastrňák by se přece jen mohl objevit v českém týmu na mistrovství světa hráčů do 20 let, které se na přelomu roku uskuteční ve Finsku.

Boston/Praha - Hokejový útočník David Pastrňák by se přece jen mohl objevit v českém týmu na mistrovství světa hráčů do 20 let, které se na přelomu roku uskuteční ve Finsku.

Talentovaný forvard Bostonu se tento týden vrátil po zranění k tréninku a generální manažer Bruins Don Sweeney přiznal, že zámořský klub zvažuje, že by jej nechal rozehrát na juniorském šampionátu.

"Potřebujeme, aby se ve stoprocentním stavu vrátil zpět. To je hlavní. A pak je potřeba, aby se dostal do pohody a zpět do rytmu. Juniorský šampionát by mu k tomu mohl pomoct. Zvažujeme všechny možnosti a tohle je jedna z nich," řekl Sweeney zámořským médiím. Rozhodnutí Bostonu by mělo být známé v příštích dnech.

Vedení české juniorské reprezentace vyjádření Sweeneyho zaznamenalo a manažer týmu Milan Hnilička ze zámořským manažerem i osobně mluvil. Stejně jako je s klubem v kontaktu za Český svaz ledního hokeje Slavomír Lener.

"Jsme domluveni, že nám po víkendu dají vědět, jak se rozhodli. Je to pozitivní zpráva, ale na druhou stranu, pokud na tom bude David tak dobře, že bude schopen naskočit do týmu v NHL, tak zůstane v Bostonu," řekl Hnilička.

Devatenáctiletý Pastrňák vypadl ze sestavy Bruins v říjnu. Původně se zdálo, že má pohmožděnou levou nohu, v listopadu ale klub zveřejnil zprávu, že český útočník má končetinu zlomenou.

Odchovanec Havířova ve své druhé sezoně v NHL odehrál zatím deset zápasů, v nichž zaznamenal dva góly a dvě asistence. Pastrňák startoval již na dvou juniorských světových šampionátech, loni byl i členem reprezentace na MS hráčů do 18 let, na němž Češi získali stříbrné medaile. Juniorské MS začne v Helsinkách 26. prosince.

Juniorské mistrovství světa v ledním hokeji 2016

Tabulky, výsledky, program juniorského MS v hokeji 2016

reklama