Vedoucí Plzeň porazila Liberec. Tygry cloumaly emoce

kub
4. 2. 2010 21:11
48. kolo: Plzeň - Liberec 3:1

Plzeň - V předehrávce 48. kola extraligy zvítězili v nervozním utkání hokejisté Plzně 3:1 nad Libercem a unikli na čele tabulky do šestibodového trháku.

Samotnému utkání předcházela minuta ticha, kterou osazenstvo slušně zaplněné ČEZ arény uctilo známého hokejového agenta a plzeňského rodáka Jaromíra Henyše. Ten zemřel na začátku týdne po dlouhé nemoci ve věku 67 let.

Za třemi body lépe vystartovali domácí, když v 7. minutě za dvojnásobné přesilovky otevřel skóre ranou z první Benda. Liberec mohl vzápětí srovnat, avšak Nedvěd při exekuci trestného střílení neuspěl.

Úvodní třetina nabízela vzrušení i nadále na obou stranách. Jen užitek z něj měli pouze Západočeši. Na rozdíl dvou branek zvýšil plachtící střelou od modré Hanzlík.

Zato Moravec na druhé straně pouze rozezvučel břevno.

Do druhé části vstoupili Tygři aktivněji, ale jejich snahu zastavila dvojice slepených vyloučení. Při nich mohl Liberec děkovat brankáři Pincovi, že se skóre neměnilo.

Také hosté si mohli vyzkoušet přesilovku pěti proti třem. Sekundu před návratem prvního hříšníka snížil po individuální akci na 1:2 Nedvěd.

Rovněž další branka se zrodila v přesilové hře, tentokrát se radovala zásluhou Bomersbacka znovu Plzeň.

Ve třetí dvacetiminutovce se hra hodně přiostřila a emoce cloumaly především hráči Liberce. Nedvěd dokonce vyfasoval za faul do oblasti hlavy a krku vyšší trest.

Tím svému týmu samozřejmě k cestě za vyrovnáním příliš nepomohl, a tak vedoucí Plzeň odskočila nejméně na den druhému Zlínu na rozdíl šesti bodů.

Předehrávka 48. kola hokejové extraligy:

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
7. Benda (Vampola, Modrý), 13. Jiří Hanzlík (Benák, Bomersback), 37. Bomersback (Vampola, Vlasák) - 30. Nedvěd (Podkonický, Rýgl). Rozhodčí: Minář, Polák - Bádal, Charvát. Vyloučení: 9:15, navíc Výtisk 10 min., Nedvěd (oba Liberec) 5 min. + 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 6057.

Plzeň: Pöpperle - Benák, Jiří Hanzlík, Benda, Modrý, Dresler, O'Brien, od 25. navíc Jeřábek - Bomersback, Jan Kovář, Vlasák - Adamský, Vampola, Dvořák - Scofield, Tvrdík, Hvila - Stránský, M. Heřman, Pitule.
Liberec: Pinc - Jareš, Výtisk, Rýgl, Čakajík, Moravec, Derner, od 27. navíc Malkamäki - Klimenta, Nedvěd, Podkonický - Bartovič, Kašpařík, Vantuch - Špaček, Plodek, Víšek - Ondřej, Blatný, Matějovský.