reklama

Velká rána pro Bickella. Trojnásobnému vítězi Stanley Cupu diagnostikovali roztroušenou sklerózu

Bryan Bickell získal s Chicagem tři Stanley Cupy Bryan Bickell získal s Chicagem tři Stanley Cupy autor: Reuters
Bývalý dlouholetý hokejista Chicaga Blackhawks a vítěz tří Stanley Cupů Bryan Bickell bojuje se zákeřnou nemocí. Útočník, který působil i ve Znojmě trpí roztroušenou sklerózou.

Praha – Kanadsko-americkou NHL otřásla smutná zpráva. Útočníku Caroliny Hurricanes Bryanu Bickellovi diagnostikovali lékaři roztroušenou sklerózu. Třicetiletý forvard působil v roce 2012 v době výluky i ve Znojmě, kde si zkusil mezinárodní EBEL ligu.

"Naše myšlenky jsou s Bryanem a jeho rodinou. Nyní bude potřebovat nějaký čas na odpočinek. Budeme jej podporovat a přijmeme potřebné kroky pro jeho zdraví," řekl pro oficiální web NHL Ron Francis, viceprezident a generální manažer Caroliny.

Chicago osmou výhru v řadě nepřidalo. Gudas jednou asistoval Chicago osmou výhru v řadě nepřidalo. Gudas jednou asistoval Čtěte zde

"Během loňského play off jsme měl problémy se svým tělem. Nedokázal jsem pochopit, co se s ním děje. Nyní jsem měl po několika týdnech znovu pocit, že něco není v pořádku," přiznal sám hráč. "Je to pro mě i pro rodinu šok, ale doufám, že se budu moci vrátit na led a pokračovat ve hře, kterou mám rád."

Bickell byl dlouholetým hráčem Chicaga Blackhawks. V jeho dresu strávil dohromady devět sezón a třikrát s ním získal slavný Stanley Cup. Jedinou jeho evropskou štací bylo Znojmo. Během sezóny 2012/2013, kdy NHL postihla výluka, naskočil v barvách Orlů k osmadvaceti utkáním a připsal si sedmadvacet bodů.  

"Vedení klubu i fanoušky tato zpráva velice zasáhla. Bryan byl jedním z největších profesionálů, kteří v naší organizaci působili a odvedl pro nás spoustu práce. Přejeme mu i jeho rodině hodně síly v nadcházejícím boji," řekl Petr Veselý, manažer znojemských Orlů.

Po loňské sezóně se Bickell rozhodl k odchodu do Caroliny Hurricanes, kde doposud odehrál sedm zápasů a jedenkrát skóroval. Celkem si v NHL připsal téměř čtyři sta startů, šedesát šest branek a sedmdesát asistencí. 

Roztroušená skleróza je chronické onemocnění centrálního nervového systému. Jelikož zánět může postihnout jakoukoliv část mozku a míchy, může mít tato nemoc velmi rozmanité projevy. Nejčastěji se objevuje mezi dvacátým až čtyřicátým rokem života, častěji postihuje ženy. I když je roztroušená skleróza doposud nevyléčitelné, lze ji minimálně v počátečních stádiích dobře kontrolovat.

reklama