Velký obrat Slováků a první prohra Čechů v přípravě

18. 4. 2013 20:00
Čeští hokejisté prohráli v přípravě na světový šampionát se Slovenskem 2:3.
Jako na MS. Čeští hokejisté na Slovensko v přípravě nestačili.
Jako na MS. Čeští hokejisté na Slovensko v přípravě nestačili. | Foto: CPA

Praha - Čeští hokejisté prohráli v přípravě na světový šampionát se Slovenskem 2:3, přestože v holešovické Tipsport Aréně vedli 2:0 po gólech Jiřího Novotného.

Slovenští hráči slaví druhý triumf na českým výběrem v řadě, stejný výsledek se totiž zrodil také při semifinále loňského MS.

Novotný dal dvěma góly Čechům klid...

Domácí přitom začali před z poloviny zaplněnou halou lépe, především Novotného a Nákladalovy střely volaly po gólu. Prvně jmenovaný se ale nakonec přece jen dočkal - 15 vteřin před koncem prvního dějství si najel z levé strany před Staňa a kotouč i se slovenským gólmanem procpal do sítě.

Když ve 24. minutě načal tentýž hráč třetí desítku gólů za národní tým přesnou dorážkou Hubáčkovy střely, vypadalo to na poklidný triumf Hadamczikovy party.

...Slováci ale zápas nezabalili

Jenže o tři minuty předvedl parádu a lá Grandlund zpoza branky Sýkora, Češi následně nevyužili své další šance - jmenovitě Koukal a opět Novotný a Slováci trestali.

V 51. minutě vyrovnal "domácí" útočník Surový, který hraje za holešovický klub KHL HC Lev, a o tři minuty později otočil zápas na slovenskou stranu Záborský. Češi zkusili následně více jak minutovou power play, k pořádnému ohrožení Staňovy branky se ale už nedostali.

"Začali jsme dobře, byli lepším týmem, ale soupeř se postupně zlepšoval, zatímco my dělali zbytečné chyby," okomentoval duel pro ČT kouč Hadamczik, který už netrpělivě vyhlíží konec základní části NHL a zámořské posily pro MS.

Utkání Euro Hockey Challenge v Praze:

ČR - Slovensko 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Novotný, 24. Novotný (Hubáček) - 27. J. Sýkora (Radivojevič), 51. Surový (Ölvecký, Sloboda), 54. Záborský (Miklík, Bližňák). Rozhodčí: Minář, Šindler - Bláha, Pešek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5148.

ČR: Jakub Kovář - Čáslava, Nakládal, Mojžíš, Krejčík, Trončinský, Kutlák - Irgl, Novotný, Hubáček - Tenkrát, Hertl, Kašpar - Gulaš, Koukal, Vondrka - T. Rachůnek, Vrána, I. Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik, Slavomír Lener a Jan Procházka.

Slovensko: Staňa - Ďaloga, Mezei, Švarný, Brejčák, Sersen, Vydarený, Sloboda, Mihálik - Radivojevič, Stümpel, Sýkora - Šatan, Kukumberg, L. Hudáček - Záborský, Bližňák, Miklík - Bartek, Ölvecký, Surový. Trenéři Vladimír Vůjtek a Peter Oremus.