reklama

Vicemistr v krizi. Znojmo vyhodilo dva hráče, posílilo o Francouze Da Costu

Orli letos ještě nevyhráli. V tabulce jsou po čtyřech kolech předposlední Orli letos ještě nevyhráli. V tabulce jsou po čtyřech kolech předposlední autor: Rostislav Pfeffer
Hokejové Orly opouští po neuspokojivém vstupu do sezóny útočníci Petr Kalus a Kevin Bruijsten. Novou posilou se stal francouzský reprezentant Teddy Da Costa.

ZnojmoZnojemští hokejisté si vybírají daň za úspěšnou sezónu v mezinárodní EBEL lize, kde se loni stali vicemistry. Po čtyřech kolech mají na svém kontě jediný bod, a vedení klubu se tak rozhodlo pro čistku v kádru.

Orly těší příliv sponzorů. Navýšili rozpočet a touží po další medaili Orly těší příliv sponzorů. Navýšili rozpočet a touží po další medaili Čtěte zde

"Postihlo nás to, co většinu ostatních týmů po předchozím úspěchu. Sezónu jsme nezačali dobře. V kombinaci s účastí v Lize mistrů se s tím vším vyrovnáváme hůře," uvedl sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

V týmu končí český útočník Petr Kalus i kapitán nizozemské reprezentace Kevin Bruijsten. Klub nebyl spokojen ani s prací kondičního trenéra Radka Výtiska, bratra vítkovického obránce Jana Výtiska, a i on se musí z kraje vína poroučet.

"Je tu samozřejmě tlak na hráče i na celý realizační tým. Současné výsledky neodpovídají tomu, kde bychom chtěli být," dodává Dočekal.

Čerstvý impuls má do týmu přinést francouzský reprezentační útočník Teddy Da Costa, jenž působil poslední tři roky ve Finsku. "Teddy je výborný bruslař se slušnou koncovkou. Je mezinárodně zkušeným hráčem a věříme, že nám pomůže," doufá Dočekal. Zároveň přiznává, že pohyb hráčů v kádru nemusí být u konce.

Orli poprvé bodovali teprve v neděli, kdy doma prohráli na nájezdy s italským Bolzanem. "Už jsme podali lepší výkon. Je to šance se od tohoto utkání odpíchnout," říká gólman Marek Schwarz. "Hodně branek dostáváme, ale málo jich dáváme."

V pátek čeká na svěřence trenéra Jiřího Režnara mezinárodní derby s Vídní, která momentálně vede tabulku. Následně odehraje Znojmo tři zápasy venku.

reklama