VIDEO Bělorusové udolali Kazachy. Přes Mezinovu minelu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
8. 5. 2012 17:35
Bělorusko - Kazachstán 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Helsinky - Hokejisté Běloruska porazili ve skupině A na mistrovství světa Kazachstán a po výhře 3:2 si připsali první tři body do tabulky skupiny, která se hraje v helsinské Hartwall Areně.

Naopak Kazaši jsou stále bez bodu, a to přesto, že ještě ve druhé třetině vedli o dvě branky.

Nováček Světové skupiny se o své první body bude moci pokusit ve středečním zápase proti Slovensku, Bělorusy čeká ve čtvrtek zápas proti Spojeným státům americkým.

Fantazie, senzace! Slováci jásají nad výhrou s USA
Švédský válec přejel Dány za půl hodiny
Norský tisk: zopakování zázraku z roku 2010 bylo blízko

Kazaši vedli díky dvěma brankám Vadima Krasnoslobodcova, tu první vstřelil už ve 3. minutě v oslabení, k tomu druhému ve 28. minutě mu výrazně pomohl běloruský brankář Andrej Mezin, který propustil mezi betony jeho nahození ze středního pásma.

Bělorusové však o minutu později snížili zásluhou gólu Konstantina Kolcova ze samostatného úniku a obrat dokonali ve 34. minutě.

Nejprve Michail Grabovskij zpoza branky chytře zasunul puk za brankáře Jeremejeva a o 19 sekund později tečoval Jevgenij Kovyrišin mimo jeho dosah nahození Kulakova od modré.

Výsledek:

Skupina A:

Branky a nahrávky: 29. Kolcov, 34. Grabovskij (Graborenko), 34. Kovyršin - 3. Krasnoslobodcev, 28. Krasnoslobodcev (Dudarev, Jeremejev). Rozhodčí: Fraňo (Česko), Levonen (Fin.) - Kilian (Nor.), Wilmot (Kan.). Vyloučení: 6:3. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 3221.

Bělorusko: Mezin - Denisov, Korobov, Goroško, Kosťučenok, Stasenko, Černook, Graborenko - Ugarov, Grabovskij, Kaljužnyj - Kolcov, Kovyršin, Kulakov - Meleško, Stas, Drozd - Kolosov, Kitarov, Stěpanov. Trenér: Karri Heikkilä.

Kazachstán: Jeremejev - Novopašin, Šemelin, Jakovenko, Troščinskij, Litviněnko, Fadějev, Savčenko, Kolesnikov - Žajlajov, Upper, Puškarev - Rymarev, Dudarev, Krasnoslobodcev - Bumagin, Poliščuk, Romanov - Spiridonov, Savenkov, Voroncov. Trenér: Andrej Šajanov.