reklama

VIDEO Ostudní sudí dle Eliáše pokazili rozhodující finále

Hit hokejisty New Jersey Devils Steva Berniera na Roba Scuderiho z LA Kings. Prvně jmenovaný inkasoval za zákrok trest 5 + do konce utkání a domácí jeho vyloučení potrestali hned třemi góly. Sport
Klíčovým momentem šestého finále Stanley Cupu mezi Los Angeles Kings a New Jersey Devils se stal hit Stevena Berniera na Roba Scuderiho v 11. minutě zápasu.

Los Angeles / Praha - Klíčovým momentem šestého finále Stanley Cupu mezi Los Angeles Kings a New Jersey Devils se stal hit Stevena Berniera na Roba Scuderiho v 11. minutě zápasu, který rozhodčí posoudili jako naražení na hrazení a útočníkovi hostí dali trest 5 minut + do konce utkání.

Kings příležitosti využili více než skvěle. V dlouhé přesilovce vstřelili tři branky a de facto rozhodli o svém vítězství. Už během zápasu se ale na internetových diskuzích rozhořela debata. Byl to faul nebo nebyl?

Někteří diskutující se přiklánějí na stranu rozhodčí a poukazují na zbytečnost zákroku útočníka Devils, jiní se staví na stranu Berniera. Podle nich se sedmadvacetiletý Kanaďan ničím neprovinil, Scuderiho sice dohrál tvrdě, ale s rukama u těla, bruslemi na ledě a bez ataku na hlavu soupeře. Scuderi si nejvíce ublížil nárazem o mantinel, který mu doslova nafackoval.

Spoluhráči se postavili za Berniera

"Tohle jeho hra, celou sezónu hraje tvrdě... Jsem si jistý, že se nyní cítí hrozně, ale celý tým stojí za ním," postavili se "Ďáblové" za Berniera ústy gólmana Martina Brodeura. "Na to, co se stalo, se mě zeptejte tak za týden," nechtěl incident rozsáhleji komentovat ani kouče Devils Peter DeBoer.

Naopak český forvard Devils Patrik Eliáš se vyjádřil velice jasně. "Je neuvěřitelné, co dnes předvedli rozhodčí. Je to ostuda, kolik chyb udělali a jak tím ovlivnili celý zápas. Tohle by se ve finále Stanley Cupu opravdu stávat nemělo," uvedl na svých internetových stránkách.

Kritice Eliáše údajně nahrává i fakt, že k naprosto stejnému zákroku (navíc bez kotouče), za který byl vyloučen Bernier, došlo pět vteřin před tím uprostřed hřiště u střídaček, kdy domácí Jarret Stoll zezadu najel do Stephana Gionty.

V tu chvíli ale píšťalky v ústech zkušených arbitrů O´Rourka a Rooneyho zůstaly němé. Rozezněly se až o pár okamžiků později. Oprávněně?

reklama