VIDEO Bitka drsňáků jak z NHL. Kočí srovnal Hollwega

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
30. 9. 2012 20:25
Hokejisté Plzně porazili v 9. kole Spartu 5:4.

Plzeň - Velmi zajímavý hokej, devět branek a nefalšovanou bitku dvou opravdových drsňáků viděli diváci v Plzni při odpoledním zápase 7. kola Tipsport extraligy se Spartou.

O tradičním utkání se mluvilo už dlouho dopředu, netrpělivě se očekával střet dvou tvrdých mužů. Plzeňský útočník Ryan Hollweg a sparťanský bek David Kočí totiž mají v pomyslné kolonce povolání napsáno "bitkař".

A na západě Čech svá poslání naplnili.

Vstřelený gól, pak porážka v bitce

Hollweg nejprve ještě stihl zkraje druhé třetiny zvýšit vedení domácích na 4:1, ve 45. minutě však ukázal svou zlou tvář.

Když se před plzeňskou střídačkou oba kohouti ostříleni bitkami z NHL střetli, neváhali se pustit do zřejmě domluvené boxerské vložky.

Zpočátku měl navrch Hollweg. Poté však převzal iniciativu o osmnáct centimetrů vyšší Kočí a na body svého soka porazil, když devětadvacetiletému Američanovi přetáhl dres přes hlavu.

Lidi to čekali, nebylo v tom nic osobního

"Naše bitka byla očekávaná lidmi už před utkáním. Ve třetí třetině se to seběhlo, protože jsme vedli a Kočí se pokusil své spoluhráče vyhecovat. Nejdůležitější jsou ale tři získané body pro náš tým," řekl po zápase Hollweg.

"Nebylo v tom vůbec nic osobního. Je to taktická varianta, chtěl jsem povzbudit mančaft," přitakal Kočí.

Přestože šlo o férovou bitku, museli oba hráči kvůli shozeným rukavicím do šaten. Přišli tak o dramatický závěr, v němž se Spartě podařilo z nepříznivého stavu 2:5 snížit na rozdíl jediné branky. Vyrovnání se však už nedočkala.