reklama

Hruškovi vypadl na ledě telefon. Byl to omyl, zapadl do výstroje náhodou, hájí se

Dominik Lakatoš, Jan Hruška a Vladimír Svačina. Dominik Lakatoš, Jan Hruška a Vladimír Svačina. autor: ČTK
Tohle byste na ledě během extraligového zápasu nečekali. Vítkovickému hráči během hokejového duelu s Plzní vypadl z výstroje mobilní telefon. K němu se po utkání přihlásil útočník Jan Hruška.

Běžel začátek druhé třetiny, když se v rohu za vítkovickou brankou objevil tmavým placatý předmět a rozhodně to nebyl puk. Sudí Pavel Hodek přerušil hru a zjistil, že to jednomu z hostujících hráčů vypadl z výstroje telefon. Podle kustoda Plzně Jakuba Vaise šlo o Jana Hrušku.

"Celý tenhle incident mě mrzí. Mobilní telefon jsem s sebou na led rozhodně nebral vědomě, rozhodně na něj nemám na kalhotách nějakou kapsu nebo něco podobného. Zapadl mi do výstroje nešťastnou náhodou o přestávce, já si toho nevšiml a nevědomky jsem s ním ve výstroji odešel na led," uvedl Hruška na klubovém webu.

Rozhodčí Pavel Hodek hru kvůli mobilu na ledové ploše přerušil ve 22. minutě. Hruškovi tak zřejmě vypadl hned při prvním střídání ve druhé třetině. "Naštěstí na něj nikdo nenajel a nezranil se o něj," oddechl si Hruška, jehož určitě potěšila i skutečnost, že se přístroj při pádu nerozbil.

Vedení Vítkovic se za nezvyklý moment, který se stal hitem sociálních sítí, omluvilo fanouškům i partnerům klubu.

"Došlo k nešťastné náhodě, která se ale přihodit jednoznačně neměla. I v našem interním disciplinárním řádu je, že mobilní telefon do kabiny během zápasu či tréninku nepatří. Samozřejmě s ohledem na to je absolutně nepřípustné, aby hráč měl mobilní telefon u sebe ve výstroji přímo na ledě," uvedl sportovní ředitel Roman Šimíček.

Doplnil, že Hruška dostal blíže nespecifikovanou pokutu. "Věřím, že to bude výstrahou i pro ostatní," podotkl Šimíček.

reklama