reklama

VIDEO Na Demitru do kina. Pocta tragicky zesnulé legendě

Podívejte se na trailer k dokumentu Pavol Demitra: 38 youtube.com
V září půjde do kin film o slovenské hokejové legendě Pavolu Demitrovi, který zahynul při leteckém neštěstí týmu Jaroslavle.

Praha - Tak jako Češi mají svého Jaromíra Jágra, tak Slováci uctívají Pavola Demitru. Přestože od jeho smrti při leteckém neštěstí týmu Jaroslavle uplynulou už tři roky, slovenský hokejový národ má svou legendu stále v srdci.

Na přelomu letošního léta a podzimu si jej připomenou ještě živěji. 7. září, tedy na výročí tragické havárie, má premiéru film "Pavol Demitra: 38", který mapuje život a úspěšnou kariéru tohoto skvělého útočníka.

Diváci v něm uvidí spoustu krásných akcí, gólů, fotografií a vyslechnou si množství příběhů a historek v podání nejbližších rodinných příslušníků, spoluhráčů i trenérů. Na urostlého kanonýra vzpomínají například Miroslav Šatan, Peter Šťastný, Jeremy Roenick, Keith Tkachuk, Zdeno Chára či Marian Hossa.

Dokument režiséra Daniela Dangla je rozdělen na tři části.

Ta první mapuje klubovou kariéru, jejíž největší úspěchy jsou spojeny s angažmá v St. Louis Blues. Následujte působení v reprezentaci, kdy Demitra zářil především na bronzovém MS 2003 a na olympiádě ve Vancouveru, kde dotáhl Slováky až do semifinále. Třetí část filmu je natočena přímo na místě tragédie, kam se spolu s tvůrci poprvé vydala i Demitrova manželka Majka.

Mezi obětmi havárie byli i čeští hráči Josef Vašíček, Jan Marek a Karel Rachůnek.

reklama