reklama

VIDEO Brutální faul na Sobotku! Češi trestali dvěma góly

Podívejte se na ošklivý faul Američana Abdelkader na Vladimíra Sobotku Sport
Američan Justin Abdelkader drsným faulem sestřelil ve druhé třetině Vladimíra Sobotku, v následné pětiminutové přesilovce Češi dvakrát skórovali.

Minsk - O českém postupu do semifinále dost možná z velké části rozhodla ošklivá situace z 27. minuty. V té chvíli brutálním nájezdem sestřelil Američan Justin Abdelkader útočníka Vladimíra Sobotku, který pár desetin sekundy předtím pěknou střelou rozezvučel tyčku Tima Thomase.

Sobotka o rozjetém Abdelkaderovi vůbec nevěděl a po jeho zákroku odešel otřesený do kabiny. Do zbytku utkání už nenastoupil, ale měl by být v pořádku, protože podle uvážení lékařů českého týmu ani nemusel do nemocnice na vyšetření.

Abdelkader dostal trest na pět minut a do konce utkání, čehož Růžičkovi svěřenci využili ke vstřelení dvou branek a vytvoření náskoku 3:1. Více o vítězném čtvrtfinále čtěte ZDE.

Češi se už s jedním nevybíravým faulem museli vypořádávat. Hned v úvodním utkání šampionátu se po zákroku Karola Slobody zranil obránce Roman Polák, jenž vzápětí z turnaje odcestoval domů.

reklama