VIDEO Dvacítku málem srazila hlavička jako z Ligy mistrů

Adam Sušovský Adam Sušovský
31. 12. 2012 15:15
Podívejte se na neuvěřitelný gól hlavou, který dostal dvacítku na hranu vyřazení z juniorského mistrovství světa.

Ufa - Hokejová dvacítka vedla 3:1, pohodlně kráčela za postupem a třeba taky za vítězstvím ve skupině a přímým postupem do semifinále juniorského mistrovství světa.

Jenže pak to přišlo. Švýcaři od ránou snížili a pak šťastným způsobem dokonce vyrovnali. Podívejte se v našem videu, jak se jim to povedlo.

Moc hokejové to totiž nebylo. Za branku na 3:3, která poslala zápas do drama v prodloužení, by se totiž nestyděl ani fotbalový kanonýr Jan Koller ve svých nejlepších letech.

Dario Simion totiž v přesilové hře rovné dvě minuty před koncem clonil před brankářem Patrikem Bartošákem, v poslední chvíli ale (ne)šťastně nestihl uhnout tvrdé ráně od modré, která ho napálila nepříjemně do hlavy. Puk ale změnil směr a zapadl přesně do vinglu bezmocného brankáře.

Češi byli v tu chvíli na hraně vyřazení, kdyby totiž zápas se Švýcarskem prohráli, museli by spoléhat na výsledek druhého zápasu ve skupině mezi Švédskem a Finskem.

Tomáš Hertl ale naštěstí v prodloužení svou akcí rozhodl, Češi budou hrát čtvrtfinále a odpoledne sledovat další zápasy, které určí jejich soupeře.