VIDEO Famózní Thomas nasměroval Boston k finále NHL

24. 5. 2011 8:16
V pátém zápase série Bruins přehráli Tampu 3:1
Boston dělí od finále Stanley cupu jediná výhra.
Boston dělí od finále Stanley cupu jediná výhra. | Foto: Reuters

Boston - Jediné vítězství dělí Boston Bruins a s ním i české hokejisty Tomáše Kaberleho a Davida Krejčího od finále letošního ročníku zámořské NHL.

V pátém zápase konferenčního finále proti Tampě Bay totiž  Boston zvítězil, i díky jedné asistenci Davida Krejčího, nad floridským týmem 3:1 a ujal se vedení v sérii hrané na čtyři vítězná utkání 3:2.

Hlavním hvězdou utkání se stal brankář "Medvědů" Tim Thomas, který se v tomto utkání rozvzpomněl na své výkony ze základní části NHL.

V úterním zápase sice inkasoval již ve druhé minutě z hole Simona Gagneho, ovšem poté již žádný z dalších 33 pokusů Tampy za svá záda nepustil.

Nejlepší zákrok si pak Thomas připsal v padesáté minutě, kdy za stavu 2:1 pro "Medvědy" hokejkou vychytal gólovou dorážku Steva Downieho.

Podívejte se na skvělý zákrok Thomase proti Downiemu

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Kanonýrům Bruins, mezi které se v noci na úterý zapsali Nathan Horton, Brad Marchand a Rich Peverley, stačilo na tři branky pouhých devatenáct střel na bránu Mika Smithe.

Pokud dokáže Boston nad Tampou ještě alespoň jednou zvítězit, podívá se do finále Stanley Cupu poprvé od roku 1990, kdy se v boji cennou trofej utkal s Edmontonem.

Finále Východní konference NHL - 5. zápas:

Boston - Tampa Bay 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 25. Horton (Krejčí), 36. Marchand, 60. Peverley - 2. Gagné. Střely na branku: 20:34. Diváci: 17.565. Stav série: 3:2.