reklama

VIDEO Fanoušci se bouří. Proti výluce v NHL

Janne Makkonen, zapálený fanoušek zámořské NHL, sestříhal pro fanoušky toto video, aby upozornil na to, o co mohou všichni při možné výluce přijít. Sport
Podívejte se na video, které natočil zapálený hokejový fanoušek Janne Makkonen, jenž se stejně jako miliony dalších příznivců hokeje obává stávky v NHL.

Praha - 15. září, kdy se definitivně rozhodne o možné výluce letošního ročníku NHL se kvapem blíží, a fanoušci zámořského hokeje bijí na poplach.

Důkazem je i toto video, které sestříhal finský mladík Janne Makkonen, kterým chtěl upozornit na to, o jaké krásné momenty mohou všichni příznivci ledního hokeje přijít.

Osm a půl minuty dlouhý klip plný archivních záběrů, slavných i emotivních momentů z historie NHL i odkazů na nejrůznější slavné texty (například monolog z filmu Network v první části) během čtyř dní zhlédlo na serveru youtube.com téměř čtvrt milionu lidí a dál se šíří.

Video pochválili i někteří hráči NHL. Třeba jednička draftu 2011 Ryan Nugent-Hopkins na Twitter napsal, že ho při sledování "doslova mrazí", zatímkco útočník Bostonu Milan Lucic prohlásil, že vide je "cool".

"Když jsem viděl, jak fanoušci zoufale chtějí, aby se hrálo, tak jsem měl o motivaci postaráno," napsal Makkonen na Twitteru. "A nezáleží na tom, komu zrovna fandíte. Všechny nás spojuje touha vidět ten nejlepší hokej."

Jednání mezi zástupci NHL a hráčů jsou v tuto chvíli na mrtvém bodě, na kterém uvázla minulý pátek. Problémem je rozdělení příjmů soutěže, které v uplynulé sezoně dosáhly nejvyších hodnot v historii.

reklama