VIDEO Fenomén Jágr rozhodl gólem o výhře Flyers

30. 9. 2011 9:25
Útočník byl vyhlášen druhou hvězdou utkání
Jaromír Jágr ve svém prvním zápase za Philadelphii.
Jaromír Jágr ve svém prvním zápase za Philadelphii. | Foto: ČTK/AP

New York - Tři utkání, čtyři góly a dvě asistence. Dvakrát hlavní hvězda utkání, jednou druhá hvězda zápasu.

Bilance devětatřicetiletého útočníka Jaromíra Jágra v přípravě na nový ročník NHL bere dech. Český hokejista znovu patřil k hlavním postavám svého nového týmu Philadelphie Flyers. Tentokrát v 53. minutě rozhodl gólem v přesilovce o výhře nad Ďábly z New Jersey 2:1.

"Dobře do jejich týmu zapadl," uvedl brankář Martin Brodeur. "Když si najde své místo, hraje pořád skvěle. Hraje prostě chytře a navíc má skvělou střelu," doplnil svého spoluhráče Patrik Eliáš.

VIDEO Hvězdný Jágr dvěma góly zničil Rangers
Jágrova premiéra: Vítězný gól, asistence, hvězda utkání
Jágr: Je mi 39, NHL už asi dominovat nebudu

"Na puku je hodně nebezpečný. Je velký, takže si snadno pokryje puk, když se k němu dostane," pochválil Jágra Petr Sýkora, který v přípravě bojuje o smlouvu s Devils. "Letos jsem ho viděl hrát poprvé a zdál se mi dost dobrý."

Zklamaný kapitán a jeho asistent. Jamie Langenbrunner a Patrik Eliáš při prohře New Jersey s Pittsburghem. | Foto: Reuters

První hvězdou duelu ovšem tentokrát nebyl vyhlášen devětatřicetiletý Jágr, nýbrž jeho o šestnáct let mladší spoluhráč Claude Giroux, který asistoval u obou gólů Flyers.

Do vedení šli přitom už po čtrnácti vteřinách druhé třetiny Ďáblové, za které nastoupili oba Češi, Patrik Eliáš a Petr Sýkora. Bryzgalova překonal Stephane Veilleux.

Letcům se ale povedly přesilovky. Ve 33. minutě srovnal Wayne Simmonds a sedm minut před koncem utkání Jágr, který se prosadil střelou do odkryté branky Martina Brodeura.

Podívejte se na další trefu Jaromíra Jágra v přípravě na NHL:

Zkušený útočník s číslem 68 na dresu v přípravě až nečekaně válí. Nejprve na ledě Detroitu při výhře 3:1 zaznamenal vítězný gól a asistenci a poté doma zničil New York Rangers dvěma góly a přihrávkou.

Přípravné hokejové zápasy před NHL:

Philadelphia - New Jersey 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 33. Simmonds, 53. Jágr - 21. Veilleux.

Columbus - Minnesota 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky: 21. Tjutin, 23. Nash (Martínek, Kubalík), 35. Carter (Kubalík), 55. Atkinson (Prospal) - 12. Latendresse, 49. M. Koivu.

Boston - Ottawa 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 11. Lucic (Krejčí) - 46. Alfredsson, 56. Rundblad.

Montreal - Tampa Bay 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 4. a 12. Stamkos, 37. a 59. B. Connolly (na první Kubina).

St. Louis - Colorado 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 38. Backes, 49. Oshie, 53. Berglund - 42. Lindström.

Dallas - Florida 7:1 (0:0, 3:1, 4:0)
Branky: 22. Ribeiro, 30. Goligoski, 38. Robidas, 47. Eriksson, 52. Fiddler, 55. Daley, 59. Wandell - 30. Huberdeau (Fleischmann).

Calgary - Phoenix 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 32. a 60. Moss, 40. Babčuk, 57. Glencross - 57. Gordon (Klesla), 58. Whitney.

San Jose - Vancouver 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 31. Pavelski, 47. Boyle, 55. McGinn.