VIDEO Flyers smetli Toronto, Jágr přispěl třemi body

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 3. 2012 7:23
Vrbata dvěma góly rozhodl o výhře Phoenixu

New York - Bezchybný zápas odehráli v zámořské NHL hokejisté Philadelphie na ledě Toronta. Flyers rozstříleli domácí Javorové listy 7:1 a v pohodě míří do play off.

Třemi přihrávkami se na kanonádě Letců podílel český útočník Jaromír Jágr. A k výhře přispěli i další dva Češi. Jakub Voráček vstřelil gól a zaznamenal jednu asistenci. Bod za přihrávku si připsal i obránce Pavel Kubina.

Přesto se ani jeden z českých hráčů nedostal mezi tři největší hvězdy utkání. Jedničkou byl Danny Briere, autor čtyř gólových asistencí. Dvojkou střelec dvou úvodních branek Brayden Schenn a trojkou Wayne Simmonds s bilancí 2+1.

Další porážka zavírá Pavelcově Winnipegu brány play off
VIDEO Krejčího přihrávky přinesly Bostonu další výhru

Podívejte se na gólovou střelnici Philadelphie na ledě Toronta (článek pokračuje pod videem):

Naopak první hvězdou utkání se stal v zápase Phoenixu proti San Jose český střelec Radim Vrbata. Ten se vrátil po nemoci do sestavy Kojotů a dvěma trefami zařídil jejich výhru 2:0. Phoenix se díky výhře dostal právě před Žraloky do elitní osmičky Západní konference.

Smůlu měl brankář Tomáš Vokoun, který se po zranění třísel konečně postavil do branky Washingtonu. Ještě v první třetině si ovšem zranění obnovil a musel být střídán. Zápas v Bostonu dochytal Vokounův krajan Michal Neuvirth. A byl úspěšný, protože Capitals nakonec zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech.

Hosté zlomili bezbrankový stav až v poslední třetině a vedli 2:0. Jenže pak zaúřadoval útočník Medvědů David Krejčí. Ten nejprve tečí snížil a poté asistoval u vyrovnávací branky Andrewa Ference.

V nájezdech Neuvirth chytil dvě penalty ze čtyř, překonat ho nedokázal právě Krejčí.

Stejnou bilanci jako Krejčí si připsal také útočník Floridy Tomáš Fleischmann. I jeho dva zápisy do statistiky ovšem přinesly týmu pouze bod. Florida prohrála na ledě Minnesoty 2:3 po prodloužení.

Ďáblové z New Jersey porazili Tampu Bay 6:4, i když až do 34. minuty prohrávali. Pak se ale krátce po sobě prosadili Ilja Kovalčuk a Marek Židlický, kteří otočili skóre. Dvě asistence - jednu právě při gólu krajana Židlického - zaznamenal Patrik Eliáš.

Prohlédněte si hvězdné chvíle Radima Vrbaty proti San Jose:

Výsledky NHL:

Boston - Washington 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 57. Krejčí, 59. Ference (Krejčí) - 48. Wideman, 50. Johansson, rozhodující nájezd Laich. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington 18 minut a 25 sekund a ze sedmi střel neinkasoval, Michal Neuvirth dochytal za Washington zbytek utkání, inkasoval dvě branky z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 90,48 procenta. Střely na branku: 28:23. Diváci: 17.565.

Toronto - Philadelphia 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)
Branky: 15. Grabovskij - 6. a 12. Schenn (na druhou Jágr), 24. a 52. Simmonds (na druhou Jágr), 33. Read, 46. Wellwood (Voráček), 48. Voráček (Jágr, Kubina). Střely na branku: 17:30. Diváci: 19.415.

New Jersey - Tampa Bay 6:4 (0:1, 4:2, 2:1)
Branky: 24. Zubrus (Eliáš), 27. Josefson, 34. Kovalčuk, 35. Židlický (Eliáš), 43. Ponikarovskij, 47. Clarkson - 20., 24. a 31. Malone, 60. T. Smith. Střely na branku: 38:20. Diváci: 15.380.

NY Islanders - Pittsburgh 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky: 37. a 44. Okposo, 39. a 60. Bailey, 12. Reasoner - 29. Dupuis, 49. J. Staal (Z. Michálek), 59. Malkin. Střely na branku: 24:29. Diváci: 12.018.

Minnesota - Florida 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 42. Brodziak, 60. Christensen, 61. M. Koivu - 34. Upshall (Fleischmann), 54. Fleischmann. Střely na branku: 25:27. Diváci: 16.952.

Chicago - St. Louis 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 11. Bickell, 45. Brunette, 49. Sharp, rozhodující nájezd Bolland - 11. Steen, 50. Arnott, 59. Perron. Střely na branku: 40:20. Diváci: 21.659.

Phoenix - San Jose 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 24. a 49. Vrbata (na první Hanzal). Střely na branku: 33:38. Diváci: 14.446.