VIDEO Frolík pomohl gólem k výhře nad Minnesotou

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
15. 12. 2011 7:00
Minnesota - Chicago 3:4SN, Ottawa - Boston 2:5
Michal Frolík (vlevo) pomohl Chicagu ke snížení náskoku Minnesoty v čele NHL na dva body | Foto: Reuters

Minnesota - Hokejisté Chicaga vyhráli středeční souboj dvou nejlepších týmů NHL na ledě Minnesoty 4:3 po samostatných nájezdech, a stáhli tak náskok svého soupeře na dva body.

Jedním gólem k tomu Blackhawks přispěl český útočník Michael Frolík, u dvou gólů Minnesoty byl jeho reprezentační kolega, obránce Marek Židlický.

Kladenský odchovanec zvýšil ve 31. minutě svým pátým gólem v sezoně na 2:0, když střelou do odkryté branky zakončil parádní souhru celého útoku.

VIDEO Čeští brankáři nestačili na Voráčka s Jágrem
Crosby: Problémy mi způsobil Krejčího úder loktem
Nejlepší střelec NHL Milan Michálek má otřes mozku

Jenže domácí Wild stihli ještě do konce druhé třetiny srovnat. Podobný kousek se jim zásluhou Mikka Koiva podařil i v 55. minutě, a když se nerozhodlo o vítězi ani v prodloužení, přišly na řadu nájezdy.

A zatímco Cullen s Heatleyem brankáře Chicaga Emeryho nepřekonali, Toews s Kanem naopak na gólmana Bäckströma vyzráli.

Na Frolíkův gól se podívejte ZDE (zdroj: NHL.com) - Článek pokračuje pod videem

Boston se dostal před Philadelphii do čela konference

Do čela Východní konference před Philadelphii se díky lepšímu skóre dostali hokejisté Bostonu, kteří zvítězili 5:2 na ledě Ottawy. Dvěma góly se blýsknul útočník Daniel Paille.

Domácí tým hrál poprvé bez nejlepšího střelce NHL Milana Michálka, který v úterním zápase s Buffalem utrpěl otřes mozku.

Pátý gól v sezoně českého útočníka Martina Hanzala naopak nepomohl Phoenixu k zisku bodu na ledě Anaheimu. Kačeři především díky dvěma gólům Niklase Hagmana vyhráli 4:1.

Anaheim tak opustil pozici nejhoršího týmu NHL, kterou přepustil hokejistům Columbusu.

Ottawa - Boston 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)

Branky: 25. Alfredsson, 56. Spezza - 46. a 59. Paille, 13. Peverley, 34. Kelly, 45. Bergeron. Střely na branku: 49:29. Diváci: 18.088.

Anaheim - Phoenix 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 22. a 39. Hagman, 16. Pelley, 44. Palmieri - 28. Hanzal. Střely na branku: 28:20. Diváci: 13.428.

Minnesota - Chicago 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)

Branky: 34. Brodziak, 36. Cullen, 55. M. Koivu - 47. a rozh. nájezd Toews, 30. Marián Hossa, 31. Frolík. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.254.