VIDEO Gladiátoři: místo gólů boural Ovečkin obra Cháru

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
13. 4. 2012 15:16
Sedm hitů zapsal Ovečkin, Chára dokonce deset. Tahle série bude hodně bolet.

Boston/Praha -  Hlavní tahák dnes rozjeté série prvního kola play off  NHL mezi Bostonem a Washingtonem? Střelecké manévry mezi Seguinem a Sjominem? Souboj gólmanů Thomas vs. (momentálně) Holtby? Nikoliv - osobní srážky bouráků Zdena Cháry s Alexanderem Ovečkinem.

Netrvalo dlouho a ti dva se našli. Hned při druhém střídání se do sebe u mantinelu opřeli kapitáni rivalů z prvního kola play off Bostonu Bruins - Washingtonu Capitals Zdeno Chára a Alex Ovečkin.

Led v TG Garden ale začal poprvé skutečně praskat až o pár minut později, kdy se ruský snajpr už už nadechoval ke svému typickému průniku s kotoučem na holi podél levého mantinelu. Kousek za modrou čarou se mu ale do cesty postavil 206 centimetrů vysoký a 117 kilogramů vážící náklaďák se slovenskou poznávací značkou ZCH.

O pár minut Ovečkin svému strážci u mantinelu za Thomasovou brankou pozornost oplatil. V polovině zápasu se pak ve středu hřiště čistě a tvrdě srazil s Chárovým parťákem Denisem Seidenbergem tak, že oba nakonec skončili na ledě a televizní společnosti měly svůj „záběr zápasu".

„Tohle je play off. On dělá svou práci a já tu svou," prohlásil po zápase, který jeho Washington prohrál 0:1 v prodloužení, Ovečkin. I s výsledku je zřejmé, že lepšího pracovního ohodnocení se dočkal Chára. Jeho ruský protějšek se do vyložené šance nedostal a jako kdyby se více soustředil na souboje se slovenským bekem a jeho německým parťákem Seidenbergem než na to hlavní - ohrožení branky soupeře.

S tím ale Ovečkin, kterému napočítali statistici sedm hitů a jen jedinou střelu na branku, tak úplně nesouhlasil. „Oba se hodně soustředili na mě, zdvojovali mě, což je pak šance pro ostatní parťáky z útoku. Je to jen první zápas, gólové šance si určitě vypracujeme," řekl zámořským reportérům ruský kanonýr, který se v závěru základní části po slabším úvodu sezóny rozjel do pořádných obrátek.

V prvním zápase play off to zatím neprokázal. Přesto jeho souboje se zmíněnou dvojicí beků Bostonu bavili zaplněnou halu i diváky u televizních obrazovek. Už teď se můžete těšit, co se bude na ledě dít v noci na neděli…