VIDEO Hanzalův gól poslal Phoenix do finále konference

8. 5. 2012 7:28
New York Rangers vedou nad Washingtonem 3:2

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Praha - Český útočník Martin Hanzal posunul svým gólem hokejisty Phoenixu do další fáze play off NHL. Ve finále Západní konference, kam se tento klub probojoval poprvé v historii, se utkají s Los Angeles.

Kromě Hanzala se z postupu radují i další tři češi hráči Radim Vrbata, Michal Rozsíval a Rostislav Klesla.

Jágr a spol. mají problém, Giroux fauloval a má stopku
VIDEO Jágr na pokraji vyřazení. Zařídili to Češi

Kojoti porazili v pátém zápase 2. kola Nashville 2:1 a právě Hanzal vstřelil ve 36. minutě rozhodující branku, když si z druhé vlny najel na přihrávku Chipchury a střelou zápěstím poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Predátoři pak stihli už jen snížit, v 55. minutě se trefil Wilson.

Mnohem vyrovnanější je série mezi New Yorkem Rangers a Washingtonem.

Jezdci zachránili v pátém duelu remízu 2:2 až necelých sedm sekund před koncem díky díky trefě Richardse při přesilovce šest na čtyři. Jelikož washingtonský Ward dostal za faul vysokou holí dvojitý trest, pokračovala početní výhoda další dvouminutovkou. V následném prodloužení pak toto vyloučení podruhé ztrestal vítěznou brankou Staal.

Rangers vedou v sérii 3:2 a ve středu budou mít na ledě soupeře mečbol.

Výsledky - 2. kolo play off NHL:

Východní konference - 5. zápas:

New York Rangers - Washington 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
11. Stralman, 60. Richards, 62. M. Staal - 29. Laich, 45. Carlson. Stav série: 3:2