reklama

VIDEO Hokejová kouzla legendární Blue Line

Pokochejte se pohledem na hokejovou krásu v podání legendární kladenské Blue Line youtube.com
Podívejte se na výběr krásných kombinací legendární Blue Line, tedy kladenské formace Vejvoda - Patera - Procházka.

Praha - V polovině 90. let nebylo v extralize obávanější formace než tzv. Blue Line. Podle modrých tréninkových dresů se tak nazýval kladenský útok Vejvoda - Patera - Procházka.

Pavel Patera s Otakarem Vejvodou spolu hráli už v mládežnických kategoriích, po přechodu do áčka se k nim připojil i Martin Procházka. Tohle trio naplno ukazovalo typicky český kombinační hokej s velkou improvizací, proto jej fanoušci doslova milovali. Kladnu pomohli k bronzovým medailím v sezoně 1993/94.

Spolu hráli i na MS 1995 a 1996, ve Vídni výraznou měrou přispěli ke zlatu, a Světovém poháru 1996. Po něm společně přestoupili do švédského AIK Stockholm, kde však začaly Vejvodovy zdravotní problémy, kvůli nimž musel svou skvěle rozjetou kariéru záhy ukončit.

Patera s Procházkou pokračovali bez něj, v reprezentaci vedle nich zářili například Vladimír Vůjtek či David Moravec. Okleštěná Blue Line nadále získávala četné úspěchy. Ať už extraligový titul se Vsetínem, další tři tituly mistrů světa nebo olympijské zlato v Naganu. Kromě jejich stabilní formy a improvizaci byli ceněni i pro schopnost dát v pravý čas klíčové góly.

V roce 2010 ukončil kariéru i Procházka, a tak jediným aktivním hráčem je už pouze Patera.

reklama