VIDEO Hossa nedal gól, i když v brance chyběl gólman

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
6. 12. 2011 14:00
Útočník Chicaga trefil obránce Phoenixu do brusle
Marián Hossa (vlevo) mohl Chicagu vystřelit dva body, nakonec však získalo jen jeden | Foto: nhl.com

Chicago - Přestože hokejisté Chicaga prohrávali v pondělním zápase NHL s Phoenixem už 0:3, ještě během druhé třetiny se jim povedlo vyrovnat. Jedenáct minut před koncem třetí třetiny měl slovenský útočník Marián Hossa velkou šanci skóre otočit, jenže...

Při přesilovce Phoenixu se snažil pomoci svým spoluhráčům brankář Kojotů Mike Smith, který vyjel až mezi kruhy a rozehrál puk obránci Adrianu Aucoinovi. Tomu však puk při zpracování odskočil a odrazil se k forčekujícímu útočníkovi Chicaga Marcusi Krugerovi.

Smith se následně rybičkou snažil zabránit Krugerovi ve střele do opuštěné brány, mladý švédský útočník si však počkal a puk předložil na modrou Hossovi, před nímž zívala opuštěná branka a před ní stál jen obránce Kojotů Keith Yandle.

Gól a proměněný nájezd. Vrbata řídil výhru Phoenixu
VIDEO Bitkař, který se předávkoval, trpěl nemocí mozku
Revoluce v NHL. Příští sezonu vzniknou čtyři konference

Slovenský útočník si sjel mezi kruhy, jenže místo snadného zasunutí puku do brány trefil Yandleovu brusli. Hossa si pak kotouč odražený od zadního mantinelu dojel a mohl svůj nezdar napravit. Jenže z úhlu trefil jen tyč branky, kde stále chyběl brankář soupeře.

Hossa tak přišel o jubilejní 400. gól v NHL, na nějž si tak bude muset počkat minimálně do dalšího zápasu.

Jenže to nebylo z Hossovy strany všechno. Zápas totiž dospěl do samostatných nájezdů a po proměněných nájezdech hostujících Olivera Ekmana-Larssona a Radima Vrbaty musel slovenský útočník skórovat, aby udržel Chicagu šanci na zisk bonusového bodu.

Trefil však jen Smithův beton, čímž završil svůj smolný večer.

Podívejte se na zahozenou Hossovu šanci (zdroj: NHL.com)