reklama

Video: Hrubý faul ala Ovečkin. A trest na osm zápasů

Seabrook si zahrál i na olympiádě ve Vancouveru Seabrook si zahrál i na olympiádě ve Vancouveru autor: Reuters
Wisniewski napadl Seabrooka, ač vůbec neměl puk

Anaheim - Trest zákazu startu v osmi následujících zápasech vyfasoval obránce Anaheimu Mighty Ducks James Wisniewski za obzvláště tvrdé naražení na hrazení Brenta Seabrooka z Chicaga Blackhawks.

V pátek o tom rozhodlo vedení NHL.

K inkriminovanému incidentu došlo během čtvrtečního utkání mezi Chicagem a Anaheimem. Seabrook nejprve srazil na led Coreyho Perryho z Anaheimu, což se rozhodl Wisniewski tvrdě pomstít.

Čtěte také: Čeští hráči režírovali obrat Phoenixu na ledě Floridy

Najel si přes celou třetinu na nic netušícího Seabrooka, který v tu chvíli navíc ani neměl v držení puk, a s rukama nahoře jej narazil na mantinel. Otřesený bek "Jestřábů" se poté jen hodně těžce zvedal z ledu a zápas ani nedohrál.

"Když srazíte hráče bez puku, můžete ho klidně i zabít. To jsou ty nejhorší zákroky v hokeji. A Wisniewski ho chtěl zranit, bylo to úmyslné," prohlásil po zápase kouč Chicaga Joel Quennenville.

"Můžeme to srovnávat s hitem Alexandra Ovečkina," poukázal kouč na pondělní tvrdý zákrok ruského hráče (který dostal dvouzápasový trest) proti hokejistovi Blackhawks. "Ale podle mě sražení Seabrooka bylo ve zcela jiné kategorii."

Faul Jamese Wisniewskiho

Faul Alexandra Ovečkina

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

reklama