reklama

VIDEO: Hrůza! Gólman Pavelec zkolaboval během zápasu

Brankář Atlanty se z ničeho nic zhroutil na led

Praha - Český brankář ve službách Atlanty Trashers Ondřej Pavelec zkolaboval ze zatím neznámé příčiny během utkání proti Washingtonu Capitals.

Hrůzný okamžik nastal už ve třetí minutě úvodního zápasu Atlanty v této sezoně.

V čase 2:35 se připravovalo vhazování v útočné třetině Trashers, zatímco se v obranném pásmu najednou třiadvacetiletý rodák z Kladna zhroutil k zemi.

Čtěte také:
Dramatická NHL ve Finsku: Carolina zvládla druhý zápas
NHL začala. Carolina zdolala Havlátovu Minnesotu

K bezvládně ležícímu Pavelcovi ihned přispěchala lékařská pomoc, která jej po deseti minutách ošetřování odvezla na nosítkách z ledu a poté převezla do místní nemocnice k vyšetření, kde později nabyl vědomí. Trvalo téměř dvacet minut, než se v utkání pokračovalo.

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

"Probral se. Prý se i ptal na zápas a zajímalo ho, jak jsme si vedli. V nemocnici ještě zůstane přes noc na další pozorování a testy. To je zatím všechno, co víme. Zítra budeme moudřejší," uvedl trenér Atlanty Craig Ramsey.

Mistra světa z letošního roku a účastníka olympijských her ve Vancouveru nahradil v bráně Chris Mason.

Ten přiznal, že bylo zpočátku velmi těžké se na zápas koncentrovat. Už po necelé minutě inkasoval první gól, u kterého asistoval Tomáš Fleischmann.

"Měl jsem velké problémy se soustředit. Když jsem dostal první branku, myšlenkami jsem byl u něho. Byl to nepříjemný pocit bezmoci. Trochu se nám ulevilo až po první třetině, kdy nám v kabině řekli, že už reaguje a je mu lépe. Bylo to vážně hrozné. Je to spoluhráč, kamarád. Vůbec si nedokážu představit, co prožívala jeho rodina."

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

"Bylo to děsivé, skličující. Nevíte, co si myslet, když jeho tělo leží bezvládně na ledě. Honilo se mi hlavou spousta věcí. Jsem rád, že už je při vědomí a cítí se lépe," doplnil spoluhráč z obrany Zach Bogosian.

Thrashers nakonec favorita přehráli 4:2. Zajímavostí je, že v bráně Washingtonu stál také český brankář Michal Neuvirth, jehož dvakrát překonal útočník Evander Kane.

"Byl jsem v šoku z toho, co se stalo v úvodu zápasu. Přišlo to tak náhle a nečekaně. Zajímalo mě pak v průběhu utkání, jaký je jeho stav. Myslím si, že to vnímal každý stejně. Věděli jsme, že pro něj musíme vyhrát," prohlásil Kane.

reklama