3. 2. 2012 7:45
Hudler znovu skóroval za Detroit
Ondřej Pavelec přijímá gratulace spoluhráčů.
Ondřej Pavelec přijímá gratulace spoluhráčů. | Foto: Reuters

Tampa - Hokejový útočník Jaromír Jágr je po zranění třísel v pořádku. Legendární hráč odehrál v dresu Philadelphie celý domácí zápas proti Nashvillu a jednou asistencí pomohl k výhře 4:1.

Dva góly vstřelil Wayne Simmonds. Výslek pečetil nejproduktivnější hráč Flyers Claude Giroux, který se po přihrávce Jágra trefil při power play soupeře do prázdné branky.

Ve skvělých výkonech pokračuje v zámořské NHL český brankář Ondřej Pavelec. Ten předvedl v duelu Winnipegu v Tampě třice úspěšných zákroků a značnou měrou přispěl k výhře Jets 2:1 po prodloužení.

VIDEO Fleischmannovy asistence pomohly k výhře Floridy
Jágr se vrátil asistencí, nájezd mu však Pavelec chytil

Čisté konto držel český brankář až do 51. minuty, kdy na 1:1 vyrovnával Hedman. Kyle Wellwood ovšem v nastavení rozhodl o výhře Winnipegu.

"Ukradl nám vítězství," řekl o výkonu Pavelce trenér Tampy Guy Boucher.

Útočník Detroitu Jiří Hudler skóroval ve třetím zápase za sebou a Red Wings porazili v souboji dvou nejlepších týmů Západní konference Vancouver 4:3 po samostatných nájezdech. V nich český hráč rovněž uspěl.

Edmonton si v NHL nevede příliš dobře, tentokrát ale připravil svým fanouškům fantastickou podívanou. Na domácím ledě Oilers doslova zničili Chicago drtivou výhrou 8:4. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 3:3, ve třetí části ovšem Edmonton nasázel pět branek.

Hvězdou utkání byl útočník Sam Gagner, jemuž se povedl nevídaný počin. Skóroval čtyřikrát a u zbylých čtyřech branek asistoval.

Porážku si připsali obhájci Stanley Cupu z Bostonu, kteří doma nestačili na Carolinu a podlehli 0:3. Za Hurikány se prosadili asistencí Češi Tlustý a Špaček.

Podívejte se na vynikající výkon českého brankáře Ondřeje Pavelce:

Statistika NHL:

Boston - Carolina 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 12. E. Staal (Tlustý, Špaček), 37. T. Ruutu, 44. Sutter. Střely na branku: 47:31. Diváci: 17.565.

New Jersey - Montreal 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky: 11. a 58. Parise (na druhou Eliáš), 34. a 60. Clarkson, 47. Zubrus - 5. Desharnais, 10. A. Kosticyn, 22. Darche (Plekanec). Střely na branku: 22:30. Diváci: 13.283.

Philadelphia - Nashville 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 16. a 56. Simmonds, 35. Read, 59. Giroux (Jágr) - 49. Suter. Střely na branku: 28:27. Diváci: 19.823.

Colorado - Minnesota 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 7. Zanon. Střely na branku: 37:21. Diváci: 14.186.

Edmonton - Chicago 8:4 (0:1, 3:2, 5:1)
Branky: 28., 42., 47. a 55. Gagner, 23. Hall, 33. Whitney, 44. Barker, 57. Eberle - 21. a 36. Sharp, 7. Mayers, 46. Bolland. Střely na branku: 41:47. Diváci: 16.839.

Tampa Bay - Winnipeg 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 51. Hedman - 40. Wheeler, 64. Wellwood. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,8 procenta. Střely na branku: 31:24. Diváci: 16.923.

San Jose - Dallas 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 5. Handzuš, 17. Pavelski, 35. Couture, 37. J. Thornton, 52. Clowe - 33. Ott, 47. Benn. Střely na branku: 37:21. Diváci: 17.562.

Vancouver - Detroit 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 17. Kesler, 51. Burrows, 56. Raymond - 6. Cleary, 34. Hudler, 53. Miller, rozh. nájezd Dacjuk. Střely na branku: 25:43. Diváci: 18.890.