VIDEO Jágr rozhodl šílenou přestřelku, gól dal i Eliáš

14. 4. 2012 7:19
Pittsburgh - Philadelphia 5:8, Florida - New Jersey 2:3

Pittsburgh - Podobný začátek, podobný konec. Hokejisté Philadelphie i ve druhém utkání play off NHL na ledě Pittsburghu nezvládli první třetinu a prohrávali po úvodní dvacetiminutovce 1:3, přesto nakonec slavili vítězství 8:5 a ujali se vedení v sérii 2:0 na zápasy.

Vítězný šestý gól vstřelil Jaromír Jágr, který v čase 49:13 vůbec poprvé v celé sérii dostal Letce do vedení v průběhu základní hrací doby. Philadelphia předtím dokázala třikrát vyrovnat náskok soupeře, po Jágrově gólu na 6:5 pak dokonali obrat Sean Couturier a Claude Giroux, kteří si oba připsali hattrick.

VIDEO Slavícího Krejčího přizabilo plexisklo
VIDEO Česká záře v NHL. Havlát a Hanzal rozhodli

U dvou branek Flyers asistoval Jakub Voráček, který v prodloužení rozhodl první zápas, jednu asistenci zaznamenal obránce Pavel Kubina, jenž se vrátil do sestavy Philadelphie poté, co první duel sledoval pouze na tribuně.

Úspěšně vstoupil do play off také další český útočník Patrik Eliáš, který v zahajovacím zápase série přispěl gólem k výhře New Jersey 3:2 na ledě Floridy.

Eliáš trefou v 7. minutě odstartoval kanonádu svého týmu v první třetině, kterou Ďáblové vyhráli 3:0.

Panteři dokázali v druhém dějství dvěma brankami snížit, vyrovnat už se jim ale nepodařilo.

O největší překvapení se zatím starají hokejisté Los Angeles, kteří dokázali vyhrát i druhý zápas na ledě nejlepšího celku základní části Vancouveru a vedou v sérii 2:0 na zápasy.

Hlavní zásluhu na vítězství Králů 4:2 měl Dustin Brown, který dvakrát skóroval ve vlastním oslabení a navíc přidal jednu asistenci.

Reparát po nepovedeném prvním utkání naopak složil Detroit, který vyhrál v Nashvillu 3:2 a srovnal stav série na 1:1.