VIDEO Jágrovy asistence pomohly Flyers k výhře 5:1

Aleš Vávra Aleš Vávra
18. 1. 2012 7:50
Voráček dal gól, Jágr si připsal dvě přihrávky

Philadelphia - Dvě asistence Jaromíra Jágra a gól Jakuba Voráčka. Takový byl příspěvek českých hokejistů při výhře Philadelphie nad Minnesotou v utkání kanadsko-americké NHL.

Flyers domácí utkání ovládli jednoznačným poměrem 5:1. Jágr byl u úvodního gólu Fina Timonena a u trefy Coburna, který ve druhé třetině zvyšoval na 3:1.

Voráček pečetil výsledek ve třetí třetině.

VIDEO Krejčí rozhodl penaltový rozstřel s Floridou
Skvělý Vokoun odolal hurikánu, kryl 43 střel

Dařilo se i další české dvojici, tentokrát v dresu Ďáblů z New Jersey. Patrik Eliáš dal gól a přidal dvě asistence, Petr Sýkora rovněž skóroval a jednou přihrával, a Devils doma rozstříleli Winnipeg rovněž 5:1.

V brance Jets dostal před Ondřejem Pavelcem přednost jeho náhradník Mason, ten se ovšem z branky poroučel ve 28. minutě za stavu 0:4. Český brankář poté inkasoval pouze jednou, když ho úspěšnou dorážkou překonal právě Eliáš.

Hudler hvězdou utkání, Detroit válí

První hvězdou utkání byl vyhlášen útočník Jiří Hudler, který byl klíčovou postavou Detroitu při výhře 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Dallasu.

Hudler si nejprve trefou vynutil prodloužení a poté se jako jediný prosadil v penaltové loterii. Red Wings se díky výhře vyhoupli do čela Západní konference, z něhož sesadili St. Louis Blues.

Svůj bodový příspěvek a vítězství svého týmu mohou slavit i dva čeští Senátoři z Ottawy. Ta vyhrála v Toronu 3:2, když v první třetině prohrávala už 0:2.

K dokonalému obratu přispěli asistencí Milan Michálek a Filip Kuba, který přihrál na vyrovnávací gól Jasonu Spezzovi.

Toronto - Ottawa 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Lombardi, 16. Lupul - 20. Alfredsson (M. Michálek), 37. Spezza (Kuba), 42. Turris. Střely na branku: 39:21. Diváci: 19.615.

New Jersey - Winnipeg 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 19. a 28. Kovalčuk, 22. Sýkora (Eliáš), 25. Clarkson (Eliáš), 52. Eliáš (Sýkora) - 49. Enström. Český brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 31 minut, inkasoval jeden gól z pěti střel a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Střely na branku: 20:21. Diváci: 14.129.

Philadelphia - Minnesota 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 3. Timonen (Jágr), 31. Couturier, 33. Coburn (Jágr), 37. Hartnell, 52. Voráček - 32. Powe. Střely na branku: 34:26. Diváci: 19.787.

Pittsburgh - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 19. Malkin, rozhodující nájezd J. Neal - 3. McBain. Střely na branku: 41:26. Diváci: 18.535.

Washington - NY Islanders 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 27. a 53. Parenteau, 13. Tavares. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střela úspěšnost zásahů měl 89,28 procenta. Střely na branku: 17:28. Diváci: 18.506.

Columbus - Edmonton 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky: 23. Johansen (Kubalík), 40. Brassard, 41. MacKenzie, 60. Dorsett - 8. Lander, 9. Eager (Hemský). Střely na branku: 25:23. Diváci: 13.814.

NY Rangers - Nashville 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 7. Girardi, 31. J. Mitchell, 60. Callahan. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.200.

Tampa Bay - Boston 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Branky: 8. Lecavalier, 35. Pyatt, 45. Malone, 57. Moore, 60. Stamkos - 25. a 37. Horton (na druhou Krejčí), 51. Paille. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19.204.

Dallas - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 11. Morrow, 17. Eriksson - 22. a rozhodující nájezd Hudler, 7. Holmström. Střely na branku: 27:32. Diváci: 15.148.

Vancouver - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 23. D. Sedin, 45. Booth - 10. Penner, 36. Justin Williams, rozhodující nájezd M. Richards. Střely na branku: 33:41. Diváci: 18.890.

San Jose - Calgary 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 51. T. Mitchell, rozhodující nájezd Handzuš - 33. Butler. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.562.