VIDEO Jágrův učeň z Kladna Tlustý zničil v NHL Ostrovany

12. 2. 2013 7:32
Oba góly útočníka Caroliny Jiřího Tlustého do sítě NY Islanders | Video: Repro Youtube.com

New York - Český hokejový útočník Jiří Tlustý sehrál svůj nejlepší zápas v NHL, když dvěma góly a stejným počtem asistencí zařídil výhru Caroliny na ledě New Yorku Islanders 6:4.

Čtyřiadvacetiletý kladenský odchovanec, který hrál po dobu výluky v mateřském klubu v elitní formaci s Jaromírem Jágrem, zaznamenal všechny čtyři body v třetí třetině, před jejímž začátkem Hurricanes prohrávali 2:3.

Tlustý začal úřadovat ve třetí třetině

Tlustý už po třiceti sekundách vyrovnal na 3:3, následně přihrál na dva góly a v poslední minutě střelou do prázdné brány při power play uzavřel skóre večera.

Nebyl dokonce daleko od hattricku, protože pátý gól v polovině třetí třetiny rozhodčí původně připsali rovněž jemu, nakonec byl ale jako jeho autor označen Eric Staal. "Že jsem přišel o hattrick, to mě nemrzí. Daleko důležitější je, že jsme získali dva body," řekl po utkání Tlustý, jenž si připsal druhý a třetí přesný zásah v sezoně.

"Za ty dva góly jsem šťastný, za dnešní výkon by si je zasloužilo víc našich hráčů, ale je úplně jedno, kdo je dal. Hlavní je vítězství," dodal. Jeho tým nesrazily ani čtyři inkasované góly v oslabení. "Myslím, že po dnešku budeme mít velmi dlouhý rozbor u videa," podotkl s úsměvem Tlustý.

Tlustý i přes výhru viděl na hře týmu nedostatky

"Na hře v oslabení se snažíme zapracovat. V posledních třech utkáních to vypadalo nadějně, ale dneska to nebyl z tohoto pohledu dobrý zápas. Ještěže jsme dali góly při hře pět na pět," konstatoval český útočník.

Hurricanes vyzráli na Islanders více než po roce, v minulé sezoně totiž prohráli všechny čtyři vzájemné duely. Zároveň si připsali třetí vítězství v rámci šestizápasové série na hřištích soupeřů, kterou zakončí v úterý na ledě New Jersey.

Gólově se prosadili také Prospal a Hudler

Z českých hokejistů se v pondělí střelecky prosadili ještě další dva hráči. Václav Prospal svou čtvrtou trefou v sezoně pomohl Columbusu k vysoké výhře nad San Jose 6:2.

Jiří Hudler z Calgary v duelu s Minnesotou po přihrávce od Romana Červenky vyrovnal v třetí třetině na 1:1 a skóroval i v penaltovém rozstřelu, Calgary ale nakonec v nájezdech prohrálo 1:2.

Rozhodující penaltu proměnil Mikko Koivu, který tak oslavil svůj jubilejní 500. zápas v NHL. Brankář Niklas Bäckström zneškodnil 23 z 24 střel a podruhé za sebou inkasoval jen jeden gól.

Columbus měl raketový nástup

Columbus v zápase se Žraloky poprvé udeřil už v úvodní minutě, v druhé třetině Blue Jackets zvýšili na 3:0 dvěma brankami v rozmezí 71 sekund. V třetím dějství pak Prospal a Mark Letestu přidali další dva slepené góly, které dělilo dokonce jen osm vteřin.

"Hráli jsme naplno celých šedesát minut a výsledek vidíte sami," radoval se po nejlepším utkání sezony útočník Brandon Dubinsky. "Když dnešní výkon zopakujeme, můžeme mít takových vítězství daleko víc."

San Jose se po snovém úvodu trápí

Naopak Žraloci prohráli pátý zápas v řadě poté, co sezonu zahájili sérií sedmi výher. "Je to jednoduché, vyhrává ten tým, který maká víc. Soupeř nás dnes přehrál ve všech směrech, v nasazení, ve střelbě, v bránění, je toho daleko daleko víc," neskrýval rozčarování trenér Todd McLellan.

Čtvrté vítězství za sebou vybojovali hokejisté Toronta, kteří porazili 5:2 Philadelphii. Maple Leafs rozhodli o vítězství na začátku druhé třetiny, kdy během čtyř minut vstřelili tři góly. Naopak pátou porážku po sobě, z toho čtvrtou na domácím ledě, utrpěli St. Louis Blues, kteří podlehli Los Angeles 1:4.

Noční zápasy NHL:

Toronto - Philadelphia 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky: 15. Phaneuf, 23. Orr, 24. Frattin, 27. MacArthur, 42. Van Riemsdyk - 1. Simmonds, 60. McGinn. Střely na branku: 24:46. Diváci: 19.253.

NY Islanders - Carolina 4:6 (1:1, 2:1, 1:4)
Branky: 28. a 52. Moulson, 3. Nielsen, 26. Tavares - 41. a 60. Tlustý, 14. Wallace, 26. Skinner, 46. Sjomin (Tlustý), 50. E. Staal (Tlustý). Střely na branku: 28:31. Diváci: 9.622.

Calgary - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 42. Hudler (Červenka) - 39. Brodziak, rozh. nájezd M. Koivu. Střely na branku: 24:24. Diváci: 19.289.

St. Louis - Los Angeles 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 40. Steen - 9. a 24. Jeff Carter, 34. Drewiske, 44. Stoll. Střely na branku: 22:23. Diváci: 14.498.

Colorado - Phoenix 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 23. Olver (Hejduk), 26. Duchene - 10. a 65. Doan, 52. Ekman-Larsson. Střely na branku: 43:30. Diváci: 14.063.

Columbus - San Jose 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky: 1. Dubinsky, 34. Wisniewski, 35. Goloubef, 41. Nikitin, 46. Prospal, 46. Letestu - 35. Marleau, 59. Pavelski. Střely na branku: 36:27. Diváci: 10.837.