reklama

VIDEO Jak se stát Jágrem? Hvězda Kladna sama vyučuje

Jaromír Jágr se dává rady hokejistům, jak se dostat na špičkovou úroveň, přes video na facebooku Jaromír Jágr se dává rady hokejistům, jak se dostat na špičkovou úroveň, přes video na facebooku autor: facebook.com/68Jagr
Jaromír Jágr natočil instruktážní video ze svého tréninku a ukazuje jej na facebooku.

Praha - Být jako Jaromír Jágr. To je sen tisíců chlapců po celém světě. Jak se však vypracovat na jeho úroveň?

Recept nyní předkládá sám hvězdný útočník Kladna na své facebookovské stránce (odkaz ZDE), kam umístil video svého tréninku.

V něm prozrazuje metody a triky, které mu dopomohly stát se nejlepším na světě a díky nimž si i ve čtyřiceti letech udržuje nevídanou výkonnost.

"Doufám, že to někomu pomůže," věří v přínos legendární kanonýr.

Závaží na hokejce i dvacetikilová vesta

Ve čtvrtek večer Jágr "hokejové rodině" neboli fanouškům svého facebookového profilu slíbil, že pořídí ze svého pověstného individuálního tréninku instruktážní video. A o den později už sestříhané dílo vyvěsil.

Při oblékání výstroje v kabině nezapomene na důležité doplňky: závaží na kotníky, na hokejku a dvacetikilovou vestu. "Není to jednoduchý v ní bruslit, ale když si ji pak sundám, mám pocit, že lítám," odhaluje jedno ze svých tajemství.

Odkaz malým Jágříkům

Poté se pustí do pilování bruslících dovedností, techniky hole i střelby, při níž používá ještě další specifické pomůcky, například tzv. palačinky.

Během tréninku rozdává cenné rady. "Nikdy nesmíš přestat bruslit," zní jedna z nich. "Není důležitý, co se dělá, ale že se vůbec něco dělá," přidává další.

Podle vlastních slov nechce Jágr zůstat jen u jediného tréninkového videa. Čeká na ohlasy a poté se rozhodne, zda natočí další.

"Kdybych měl malého Jágříka, tak bych to nikomu neříkal, jenom jemu. Ale dítě nemám, takže vy jste pro mě všichni děti a rád se s vámi podělím," s úsměvem vzkázal na konci.

reklama