VIDEO Jaškin luxusně oklamal Mrázka a dal vítězný gól St. Louis

21. 1. 2016 6:32
Hokejový útočník Dmitrij Jaškin vstřelil ve středečním utkání NHL rozdílový gól, když po pěkné individuální akci překonal krajana Petra Mrázka a pomohl St. Louis k výhře 2:1 v Detroitu.

New York - Český útočník Dmitrij Jaškin vstřelil ve středečním utkání NHL vítězný gól, když po pěkné individuální akci překonal krajana Petra Mrázka a pomohl hokejistům St. Louis k výhře 2:1 v Detroitu. Bývalý hráč pražské Slavie, který v předchozích dvou zápasech zůstal jen mezi náhradníky, bodoval poprvé od 29. prosince.

Úvodní trefu zápasu obstaral v závěru první třetiny Ty Rattie, jenž clonil před brankou a od jeho nohy se odrazilo nahození od modré čáry za Mrázkova záda. Na 2:0 zvýšil v 53. minutě Jaškin. Český útočník převzal ve středním pásmu kotouč, drze si to namířil mezi dva hráče a forhendovou kličkou oklamal gólmana Detroitu.

Mrázek: Byl to pěkný manévr

"Chtěl jsem zavést puk do pásma, ale jakmile jsem přejel modrou čáru, otevřel se přede mnou prostor a já se rozhodl jít do brány," popisoval svůj třetí gól v sezoně Jaškin, za který ho pochválil i Mrázek. "Nabral rychlost, puk si přehodil na bekhend. Očekával jsem, že z něho bude zakončovat, snažil jsem se tuhle střelu pokrýt. Ale on rychle změnil směr a už jsem nestačil reagovat. Byl to pěkný manévr."

Domácí ještě při power play snížili brankou Henrika Zetterberga, ale vyrovnat nestihli. Kamenem úrazu je nízká produktivita hráčů Red Wings, kteří v posledních 11 utkáních dali jen 20 branek. Proti St. Louis nedokázali využít toho, že soupeř hrál jen na pět obránců. "Šancí jsme měli dost, jen jsme je neproměnili. Zejména v prvních deseti minutách. Určitě jsme si vytvořili dost šancí na to, abychom dali více než jeden gól," prohlásil Zetterberg.

Mrázek, který kryl 18 střel, pokračuje ve skvělých výkonech a i přes prohru byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Český gólman splácí důvěru trenéra Jeffa Blashilla, jenž mu momentálně dává přednost před Jimmym Howardem. Ostravský rodák v posledních šesti utkáních inkasoval jen sedmkrát a hlavně díky jeho formě Detroit získal s Mrázkem v brance devět z 12 možných bodů.

Za žádný gól Mrázek nemohl

"Pustil jsem dnes více gólů, než jsme sami dali, takže jsem neodvedl svou práci," řekl Mrázek sebekriticky. Za žádnou branku ale nemohl. "První byl šťastný odraz, ale přesně takové góly padají, když se tlačíte do branky. Ve druhém případě to Jaškin provedl skvěle," dodal.

Hokejisté Colorada gólem z poslední minuty porazili doma Buffalo 2:1. Hosté trefou Evandea Kanea vedli až do poloviny třetí třetiny, kdy vyrovnal Alex Tanguay. V čase 59:28 rozhodl střelou od modré Francois Beauchemin. Ve zbývajícím středečním utkání Anaheim zdolal Minnesotu 3:1. Kalifornský klub zlomil nerozhodný stav 1:1 v závěrečných sedmi minutách góly Rickarda Rakella a Jakoba Silfverberga.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

NHL:

Detroit - St. Louis 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 58. Zetterberg - 19. Rattie, 53. Jaškin. Střely na branku: 30:20. Petr Mrázek odchytal za Detroit 57:58 minuty, inkasoval dvě branky z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Steen (oba St. Louis), 3. Mrázek (Detroit).

Colorado - Buffalo 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 50. Tanguay, 60. Beauchemin - 37. E. Kane. Střely na branku: 35:28. Diváci: 13.274. Hvězdy zápasu: 1. Beauchemin, 2. Tanguay, 3. Varlamov (všichni Colorado).

Anaheim - Minnesota 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 11. Stewart, 54. Rakell, 60. Silfverberg - 7. Stoll. Střely na branku: 27:26. Diváci: 15.962. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Gibson, 3. Lindholm (všichni Anaheim).