VIDEO Krejčí vyhnal z branky nešťastného Vokouna

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
4. 6. 2013 3:27
Pittsburghu druhé utkání semifinále play off NHL proti Bostonu vůbec nevyšlo a už v první třetině se pakoval z branky český brankář domácích Tomáš Vokoun.
Podívejte se na video gólu Davida Krejčího, který vyhnal z branky Tomáše Vokouna

Pittsburgh - Hodně nepovedenou první třetinu a potažmo celý zápas zažili hráči a fanoušci Pittsburghu Penguins ve druhém finále Východní konference NHL na vlastním ledě s Bostonem Bruins.

Report ze zápasu i se statistikami naleznete ZDE!

Hostující "Medvědi" vedli v 17. minutě již 3:0 a na střídačku se tak odporoučel český brankář "Tučňáků" Tomáš Vokoun, který se nechal vystřídat sám. Tam ho poslal svým osmým gólem v letošním play off shodou okolností taktéž odchovanec kladenského hokeje David Krejčí.

Černý večer Pittsburghu odstartoval chybou Crosby

Na datum 3. června 2013 šestatřicetiletý brankář asi jen tak nezapomene, i když by asi měl. Už po dvaceti vteřinách hry chyboval na útočné modré Crosby a rychlík Marchand z brejku první střelou zápasu otevřel skóre.

V 15. minutě pak Vokoun předvedl dva skvělé zákroky, jenže Martin s Letangem si poté dávali na jeho brankovišti tak dlouho přednost nad kotoučem, až ten doklepl do sítě Horton.

A o dvě minuty později udeřilo potřetí - útok Horton-Krejčí-Lucic doslova rozebral obranu domácích a český útočník nedal Vokounovi šanci - 0:3. V ten okamžik kamery zabraly na střídačce bývalou jedničku "Pens" Marka-Andrého Fleuryho.

Fleurymu se do branky příliš nechtělo

Ten v kšiltovce v poklidu seděl dále a ani kouč Bylsma nehodlal gólmany střídat, jenže po krátké konverzaci mezi oběma brankáři si vzal kanadský olympijský šampión z Vancouveru potřebné vybavení a za ohlušujícího rachotu a povzbuzování tribun "Fleury, Fleury" zamířil do branky.

Nutno podotknout, že se fanoušci Pittsburghu zachovali k Vokounovi hodně macešsky. Už před zápasem tlačila místní média a příznivci na kouče, aby poslal zpět do branky Fleuryho, který nechytal od začátku série prvního kola play off NHL s NY Islanders.

Výměna brankářů Pittsburghu nepomohla

Po prvních čtyřech zápasech, kdy byl stav 2:2 na zápasy a Fleury měl na kontě několik laciných inkasovaných branek, poslal Bylsma do brankoviště Vokouna a ten Pittsburgh protáhl nejen přes "Ostrovany", ale i Ottawu. Zdá se ale, že příznivci týmu mají hodně krátkou pamět...

Mimochodem, ani vystřídání Vokouna, který navíc za inkasované branky nemohl, Crosbymu a spol. nepomohlo. Ještě v úvodní třetině sice snížil Sutter, jenže Boston na to reagoval vzápětí gólem Marchanda, ve třetím dějiství přidali Bergeron a Boychuk další dvě branky a Fleury si tak odnesl z duelu stejný počet inkasovaných gólů jako jeho český parťák.